جهان
دریافت لینک کوتاه
جنگ نفتکش ها (113)
1218

وزیر امور خارجه ایالات متحده از وجود اطلاعات و شواهد فراوانی مبنی بر گویا قرار داشتن ایران در پشت حادثه دریای عمان خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه ایالات متحده اظهار داشت که سرویس های اطلاعاتی "اطلاعات و شواهد فراوانی" مبنی بر قرار داشتن ایران در پشت حمله به نفتکش‌ها در دریای عمان در اختیار دارد.
پمپئو در مصاحبه‌ای با فاکس نیوز گفت: ما خواهان جنگ نیستیم. ما هرکار ممکن برای جلوگیری از جنگ را انجام داده‌ایم. ایرانیان باید به وضوح درک کنند که ما همچنان به اقدامات خود برای جلوگیری از رفتارهای اینچنینی ایران ادامه می‌دهیم.


پمپئو خاطر نشان کرد که ایالات متحده قصد دارد تا آزادی کشتیرانی را در سراسر تنگه تضمین کند، زیرا که این امر "برای کل جهان مهم است".
وزیر امور خارجه ایالات متحده افزود: آنچه اتفاق افتاد کاملا واضح است؛ حمله جمهوری اسلامی ایران به حمل و نقل تجاری و آزادی کشتیرانی با هدف روشن برای امتناع از حمل و نقل از طریق تنگه است. شکی نیست. سرویس های اطلاعاتی شواهد و اطلاعات بسیاری دارند که جهان آنها را خواهد دید.

لازم به ذکر است که روز پنج شنبه، 13ام ماه ژوئن، دو نفتکش فرانت آلتایر و کوکوکا کاریجیس در دریای عمان مورد حمله قرار گرفتند. بر اساس برخی اطلاعات، حمله یک اژدر موجب این انفجار و آتش سوزی شده است. با این حال، هیچ تایید رسمی در خصوص علت این حادثه وجود ندارد. تمام اعضای خدمه کشتی های آسیب دیده را یک کشتی نجات ایرانی و یک ناوچه آمریکایی نجات دادند.

 

موضوع:
جنگ نفتکش ها (113)

مرتبط:

اتهام جدید آمریکا علیه ایران پیرامون حوادث دریای عمان
سی ان ان: ایران تحت هر شرایطی در حادثه دریای عمان مقصر است
ایران از تنش در دریای عمان نفعی نمی برد
کاربران ایرانی به دنبال علت حادثه نفتکشها در دریای عمان
لاریجانی: حادثه دریای عمان مکمل تحریم‌های اقتصادی علیه ایران است
مسکو اتهامات مطروحه علیه ایران پیرامون حادثه دریای عمان را بی‌اساس می‌داند
اتهام انگلیس علیه سپاه در خصوص حوادث دریای عمان
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک