17:51 02 ژوئیه 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
1163

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس ایران از خروج اطلاعات ذی‌قیمت منابع نفت و گاز ایران توسط شرکت نفت و گاز توتال خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، احمد علیرضابیگی، عضو کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس ایران در خصوص شنیده‌ها مبنی بر تذکر جدی و انتقاد تند حسن روحانی، رئیس جمهور ایران به بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت این کشور در حاشیه جلسه هفته قبل هیات دولت اظهار داشت: رئیس جمهور در این نشست به وزیر نفت گفته است که سوء مدیریت و ضعف او منجر به عدم فروش نفت و گاز ایران شده است.


عضو کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس ایران افزود: توتال اطلاعات ذی‌قیمتی از منابع نفت و گاز ایران با لبخند زنگنه با خود برده است این در حالی است که بارها هشدارهای لازم به آقای زنگنه داده شده بود اما توتال با جمع‌آوری اطلاعات مدنظرش میز مذاکره با تهران را ترک کرد و هیچ خسارتی هم به جمهوری اسلامی پرداخت نکرد در حالی که توتال برداشت کننده منابع گازی قطر هم بود.
علیرضا بیگی اظهار داشت: در نامه هشدارآمیزی که به سران سه قوا با امضای 72 نماینده مجلس مبنی بر اینکه باید راس وزارت نفت تغییر کند نوشته بودیم که مسئله چگونه است و گویا بنا بوده که مدیران فعلی وزارت نفت کاری کنند که جمهوری اسلامی ایران در برابر تحریم‌های آمریکا زانو بزند.
وی همچنین گفت: در شرایطی که کشور نیازمند منابع مالی است، وزیر نفت سوء تدبیرهایی که داشته نتوانسته آینده پیش رو را پیش‌بینی کرده و شرایط امروز را مدیریت کند لذا تغییر او الزامی و بر اساس مصالح کشور است.

مرتبط:

کره جنوبی واردات نفت از ایران را به صفر رساند
ژاپن، نفت ایران را می خرد
ژاپن خرید نفت از ایران را از سر می گیرد
روش غیرسنتی فروش نفت ایران
کاهش ۷۰ درصدی صادرات نفت ایران در ماه مه
آرزوی آمریکا برای به صفر رساندن صادرات نفت ایران عملی نمی شود
معافیت محدود نفتی برای مشتریان نفت ایران
تهدید وزیر نفت ایران توسط بابک زنجانی
قطع خرید نفت ایران از سوی چین
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک