جهان
دریافت لینک کوتاه
0 18

بر اساس داده‌های گمرکی که روز شنبه منتشر شد، کره جنوبی همزمان با پایان معافیت‌های اعطا‌شده از سوی واشینگتن، واردات نفت از ایران را در ماه مه (اردیبهشت) متوقف کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از العالم ، پالایشگاه‌های کره جنوبی اعلام کردند در ماه مه، خرید نفت سبک و میعانات ایران را متوقف کردند و از منابع قطری و روس به جای تولیدات ایران بهره بردند.
کره جنوبی پنجمین واردکننده بزرگ نفت جهان یکی از کشورهایی بود که در نوامبر سال گذشته از معافیتی 6 ماهه از سوی واشینگتن برای واردات نفت از ایران برخوردار شد.
بر این اساس، کره جنوبی در بازه زمانی ژانویه تا مه امسال)دی ماه 97 تا اردیبهشت 98) در مجموع 3.87 میلیون تن (معادل روزانه 187 هزار و 179 بشکه) نفت از ایران وارد کرده بود. این رقم در مدت مشابه سال گذشته 5.45 میلیون تن بود. 
به دنبال تحریم نفتی ایران از سوی آمریکا هشت کشور از جمله هند، کره جنوبی ،ژاپن و چین بطور موقت از اجرای این تحریم معاف شده بودند اما اخیراً کاخ سفید طی بیانیه‌ای اعلام کرد دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا تصمیم گرفته است معافیت مشتریان نفت ایران از اجرای تحریم‌های نفتی علیه ایران را تمدید نکند. تصمیم عدم‌تمدید معافیت‌ها با هدف به صفر رساندن صادرات نفت ایران و قطع دسترسی ایران به منبع اصلی درآمد خود اتخاذ شده است.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک