22:20 04 اوت 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 110

مقامات ایرانی تصمیم گرفته اند که نزار ذکا، بازرگان لبنانی را که در سال 2015 به اتهام جاسوسی برای ایالات متحده دستگیر شده است، آزاد کنند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از کانال تلویزیونی المیادین، نزار ذکا، بازرگان لبنانی که در ایالات متحده به طور دائم زندگی می کرد، در 15 اکتبر 2015 به دعوت طرف ایرانی برای شرکت در یک انجمن تجاری بین المللی وارد تهران شد. در 18 اکتبر، او در مسیر فرودگاه ناپدید شد و در تاریخ 3 نوامبر رسانه‌های ایران تأیید کردند که او به اتهام جاسوسی برای آمریکا بازداشت شده‌است.

نزار ذکا یک کارشناس فناوری اطلاعات و مدافع آزادی اینترنت اهل لبنان است. او اقامت دائم ایالات متحده آمریکا را داراست و به عنوان دبیر کل "سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات عرب" در واشنگتن دی. سی فعالیت می‌کند.

سعد حریری، نخست وزیر لبنان در ماه ژانویه به طور رسمی برای آزادی نزار زکا به دولت ایران اعتراض کرد. در اوایل سال 2017، کنگره ایالات متحده، زکا را در فهرست آمریکایی هایی که به طور غیرقانونی توسط مقامات ایرانی بازداشت شده اند قرار داد و خواستار آن شد که رئیس جمهور دونالد ترامپ اقدامات لازم را برای آزادی آنها انجام دهد.

مرتبط:

حلزون جاسوس اسرائیلی
دستگیری جاسوس داعش و عامل اعدام 40 نفر در عراق
آیا روسیه نهنگ های جاسوس تربیت می کند؟
مرگ ناگهانی جاسوس عرب در زندان ترکیه
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک