14:20 06 ژوئیه 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 04

وزیر امور خارجه ایالات متحده در خصوص ایران، اوکراین و افغانستان با صدراعظم آلمان به گفتگو پرداخت.

به گزارش اسپوتنیک، در گزارش مطبوعاتی منتشر شده در روز شنبه توسط وزارت امور خارجه آمریکا از جانب مورگان اورتاگوس، سخنگوی این وزارتخانه، آمده است: وضعیت اوکراین، وضعیت حول ایران، حل و فصل سیاسی در افغانستان در جلسه آنگلا مرکل، نخست وزیر آلمان با مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا مورد بحث و بررسی قرار گرفتند. این جلسه روز گذشته در برلین برگزار گردید.


در این گزارش آمده است که "مایک پمپئو، وزیر امور خارجه ایالات متحده در ملاقات با آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، موضوعات کلیدی دارای منافع متقابل، از جمله حمایت از اوکراین و مخالفت با تجاوز روسیه را به بحث گذاشتند. آنها در مورد تهدیدات رو به رشد در منطقه از جانب رژیم ایران در تقابل با منافع ایالات متحده و نیاز به مقابله با فعالیت‌های موشکی و اقدامات تهاجمی ایران در منطقه، بحث نمودند."
در ادامه این گزارش آمده است که "رهبران سیاسی همچنین درباره منافع مشترک دو کشور در زمینه ایجاد یک توافق سیاسی که منجر به پایان جنگ در افغانستان و حفظ دستاوردهای 18 سال گذشته شود بحث و گفتگو نمودند. هر دو کشور آلمان و ایالات متحده گفتگوی واقعی بین الافغانی و مذاکرات را به عنوان یک گام کلیدی در پیشبرد روند صلح در این کشور به رسمیت می شناسند. "

 

 

مرتبط:

آرزوی آمریکا برای به صفر رساندن صادرات نفت ایران عملی نمی شود
آمریکا به زودی از اسناد حمله ایران به تانکرهای اماراتی رونمایی می کند
برایان هوک: اگر ایران حمله کند، آمریکا با نیروی نظامی واکنش نشان می دهد
مطرح شدن شرایط ایران برای مذاکرات با آمریکا
درخواست غرامت ایران از آمریکا
نخست وزیر عراق برای بحث درباره وضعیت منطقه به آمریکا و ایران سفر می کند
اقدام آمریکا درباره یک گروه برانداز نظام ایران
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک