09:30 27 فوریه 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 40

دمیتری پسکوف، سخنگوی ریاست جمهوری روسیه اعلام کرد هیچگونه تاخیری در تحویل سامانه های موشکی دفاع هوایی اس 400 به ترکیه رخ نداده است.

به گزارش اسپوتنیک، پسکوف خاطرنشان کرد طبق درخواست ترکیه تحویل اس 400 حتی زودتر از زمان مورد توافق اولیه صورت می گیرد.
پیشتر اعلام شده بود که امریکا قصد دارد در رابطه با خرید اس 400 از سوی ترکیه آموزش خلبانان نظامی این کشور در ایالات متحده برای هدایت جنگنده های اف 35 را متوقف سازد.
یادآور می شود آمریکا از طرق گوناگون تلاش می ورزد از خریداری سامانه های موشکی اس 400 توسط ترکیه جلوگیری کند اما مقامات آنکارا از جمله رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه بارها اعلام کرده اند از این معامله با روسیه صرفنظر نخواهند نمود.
یک روزنامه ترک به نام "ترکیه"می نویسد ایالات متحده نگران آن است که ترکیه با دریافت سامانه های موشکی روسی اس 400 سیاست مستقلانه تر و پرتحرک تری را در خاورمیانه دنبال کند.
قرار است ترکیه اولین محموله اس 400 را در ماه زوئیه از روسیه دریافت کند.
سامانه دفاع موشکی متحرک زمین به هوا اس 400 "تریومف" برای نابودی انواع اهداف هوایی دشمن همچون هواپیماهای پارازیت انداز، هواپیماهای رادار محور و کنترل هوایی، هواپیماهای شناسایی و جاسوسی، هواپیماهای استراتژیکی و جنگنده های شکاری، موشک های بالستیک تاکتیکی و تاکتیکی-عملیاتی، موشک های بالستیک میان برد، اهداف هوایی مافوق صوت و دیگر اهداف هوایی پیشرفته ساخته شده است.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک