23:05 04 ژوئیه 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 728

کره جنوبی به جای نفت ایران به خرید نفت روسیه و قزاقستان روی می آورد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «رویتر»، شرکت نفت SK Innovation، یکی از بزرگترین شرکت های پتروشیمی کره جنوبی نفت خام را از روسیه، قزاقستان و قطر خریداری خواهد کرد. این تصمیم با عدم واردات نفت از ایران مرتبط است.

«نام  گو» مدیرعامل یکی از شرکت های تابعه شرکت پالایشگاهی کره جنوبی اعلام کرد:«ما تصمیم گرفتیم جایگزینی برای نفت ایران پیدا کنیم و نفت خام را از روسیه، قزاقستان و قطر وارد کنیم، زیرا به گسترش منابع دریافت نفت ادامه می دهیم».

متخصصان شرکت با انجام محاسبه اعلام کردند که مخارج پالایش نفت خام به دلیل افزایش تقاضا برای سوخت دیزل حاوی مقدار کم گوگرد تأمین خواهد شد. رئیس شرکت SK Trading International گفت:« به دلیل افزایش حجم تولید سوخت دیزل، می توانیم مخارج گذار به نفت سبک را تأمین کنیم».

ایران در سال 2015 در قالب توافقنامه هسته‌ای وین (برجام) پذیرفت که بخشی از فعالیت‌های هسته‌ای خود را متوقف کند و طرف دیگر مذاکرات یعنی کشورهای موسوم به 1+5 (شامل5 عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد+آلمان) نیز قبول کردند که در مقابل این اقدام ایران، تحریم‌های وضع‌شده علیه این کشور را لغو کنند.

در تاریخ 8 مه، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خبر خروج واشنگتن از توافقنامه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را اعلام نمود. این توافقنامه موجب محدودیت در فعالیت های هسته ای ایران و جلوگیری از اقدامات یکجانبه آمریکا و شورای امنیت سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا در تحریم های یک طرفه می باشد.

به دنبال تحریم نفتی ایران از سوی آمریکا هشت کشور از جمله هند، کره جنوبی ،ژاپن و چین بطور موقت از اجرای این تحریم معاف شده بودند اما اخیراً کاخ سفید طی بیانیه‌ای اعلام کرد دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا تصمیم گرفته است معافیت مشتریان نفت ایران از اجرای تحریم‌های نفتی علیه ایران را تمدید نکند. تصمیم عدم‌تمدید معافیت‌ها با هدف به صفر رساندن صادرات نفت ایران و قطع دسترسی ایران به منبع اصلی درآمد خود اتخاذ شده است.

یاداور می شود در ماه آوریل ژاپن و کره جنوبی خرید نفت از ایران را بطور کامل متوقف کردند.

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک