23:21 04 ژوئن 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 250

یک مقام اطلاعاتی ناتو تصاویر ارائه شده توسط ترامپ از قایق‌های ایرانی حامل موشک در خلیج فارس را اتفاقی روزانه در این خلیج دانست.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، یک مقام اطلاعاتی ناتو با اشاره به تصاویر به نمایش گذاشته شده توسط دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از قایق‌های ایرانی در حال بارگیری موشک در خلیج فارس، این امر را اتفاقی روزانه دانست.


این مقام اطلاعاتی ناتو افزود: توضیحات ترامپ، چیزهایی بود که هر روز اتفاق می‌افتد و توضیحات وی شایعات و منابع ضعیفی بودند که ما شاهد آن بودیم و البته تصاویری از قایق‌های ایرانی به نمایش گذاشته شد که در حال قرار دادن موشک در آن بوده است. ایرانی‌ها از دهه 1980 موشک‌ها را در داخل قایق‌ها در خلیج فارس می‌گذارند.
وی همچنین درباره ادعای مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در خصوص افزایش حالت تهاجمی ایران در غرب آسیا گفت که ماهیت اطلاعاتی که آمریکایی‌ها ارائه داده‌اند کاملا غیر قانع کننده و حتی توهین آمیز است.
لازم به ذکر است که آمریکا پیشتر اقدام به اعزام ناو هواپیمابری به منطقه کرده است و بنا بر گفته جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا "این اقدام پیام شفاف و بدون تردیدی را به ایران ارسال کرده که هرگونه حمله به منافع آمریکا یا متحدان این کشور با ضربه بی‌رحمانه‌ای پاسخ داده خواهد شد."

مرتبط:

روسیه: موشک های ایران ، ابزار مهار منطقه ایست
موشک هویزه، دردسر جدید دشمنان ایران+ ویدیو
اتحادیه اروپا از ایران خواست تا از توسعه موشک های بالستیک دست بکشد
شلیک موشک توسط نیروی دریایی ایران در نزدیکی ناوهای آمریکایی در خلیج فارس
آمریکا: ایران موشک های میانبرد با قابلیت حمل کلاهک هسته ای تا دوربرد اروپا را آزمایش کرده است
آیا موشک های بالستیک ایران ارزش اینهمه فشار را دارد؟
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک