19:06 29 ژانویه 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 511

ممکن است استخراج نفت در ایران در ماه مه تحت تاثیر تحریم های امریکا به پائین ترین سطح خود پس از سال 1980 برسد که تولید نفت بر اثر جنگ با عراق به شدت آسیب دیده بود.

به گزارش اسپوتنیک، این مطلب در گزارش ماه مه آژانس بین المللی انرژی اعلام شده است.
در ماه آوریل تولید نفت ایران با 130 هزار بشکه کاهش به 2.61 میلیون بشکه در روز رسید.
صادرات نفت ایران در ماه آوریل امسال نیز از 2.6 میلیون بشکه در روز در ماه اوریل سال گذشته با کاهش شدید به 1.3 میلیون بشکه در روزبرسد.
طوری که پیشتر گزارش شده بود تعدادی از کشورها عضو اوپک + از جمله روسیه و عربستان و روسیه برای رفع نیازهای خریداران در صورت کمبود عرضه نفت ابراز آمادگی کرده اند.
طبق اطلاعات آژانس بین المللی انرژی نفت عربستان سعودی، عراق، روسیه و امارات می تواند جای نفت ایران و معیانات گازی استرالیا و قطر می توانند جای معیانات گازی ایران را در بازار بگیرند.
یاداور می شود در ماه آوریل ژاپن و کره جنوبی خرید نفت از ایران را بطور کامل متوقف کردند.
به دنبال تحریم نفتی ایران از سوی آمریکا هشت کشور از جمله هند، کره جنوبی ،ژاپن و چین بطور موقت از اجرای این تحریم معاف شده بودند اما اخیراً کاخ سفید طی بیانیه‌ای اعلام کرد دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا تصمیم گرفته است معافیت مشتریان نفت ایران از اجرای تحریم‌های نفتی علیه ایران را تمدید نکند. تصمیم عدم‌تمدید معافیت‌ها با هدف به صفر رساندن صادرات نفت ایران و قطع دسترسی ایران به منبع اصلی درآمد خود اتخاذ شده است.

 

 

 

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک