22:44 02 ژوئن 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
فشار آمریکا بر ایران (48)
0 170

یک کارشناس امور نظامی در عراق درباره اقدام گروه‌های مسلح وابسته به ترکیه یا عربستان برای حمله به مراکز نظامی آمریکا در عراق با هدف متهم کردن نیروهای نزدیک به ایران هشدار داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از اقتصادنیوز، صفا الاعسم، کارشناس امور نظامی در عراق گفت: طرح‌های متعددی در مورد بحران میان ایران و آمریکا وجود دارد که یکی از آنها اقدام گروه‌های وابسته به ترکیه یا سعودی به انجام عملیات ضد آمریکایی در عراق با هدف متهم کردن نیروهای نزدیک به ایران است.

الاعسم افزود: پایگاه‌های آمریکا در سوریه خالی از نیرو است و برعکس پایگاه‌ها و مراکز آمریکا در عراق، هدف قرار دادن آن فایده‌ای ندارد.

وی هشدار داد که این اقدام می‌تواند منطقه را به آتش بکشد و بر روی وضعیت امنیتی و سیاسی عراق نیز تاثیر جدی گذاشته و این کشور را در میانه بحران دوجانبه ایران و آمریکا در تنگنای شدید قرار دهد.

به نظر می‌رسد هشدار این کارشناس امور نظامی عراق ناظر به آن بخش از تهدیدات مقامات آمریکایی است که گفته‌اند در صورت مورد حمله قرار گرفتن مواضعشان در عراق و منطقه آن را از چشم گروههای نزدیک به ایران دانسته و پاسخ آن را به ایران خواهند داد.

موضوع:
فشار آمریکا بر ایران (48)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک