08:27 26 فوریه 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
21336

ایالات متحده در شرایط رو به وخامت گرائیدن روابط متشنج خود با ایران سامانه های موشکی دفاع هوایی پاتریوت و کشتی نظامی Arlington را در خاورمیانه مستقر خواهد کرد.

به گزارش اسپوتنیک، در اطلاعیه پنتاگون ضمن اعلام این مطلب گفته می شود این کار به دستور سرپرست وزارت دفاع امریکا و طبق درخواست فرماندهی مرکزی ارتش ایالات متحده انجام شده است.
خاطرنشان می شود:" در پاسخ به سطح بالای آماده باش ایران برای اجرای عملیات تهاجمی علیه نیروهای امریکا و برای دفاع از منافع امریکا ، این تسلیحات به گروه ضربتی ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن و گروه هدفمند نیروی هوایی آمریکا در خاورمیانه خواهند پیوست".
کشتی نظامی USS Arlington، ناو نفربر به وزن 22600 تن بوده و قادر به حمل حدود 700 نفر نظامی و 14 دستگاه ماشین جنگی است.
اوضاع در منطقه خلیج فارس پس از اینکه تهران اعلام کرد در پاسخ به خروج آمریکا از برجام از اجرای برخی تعهدات خود در قبال این تفاهم نامه دست خواهد کشید، رو به وخامت گرائیده است.
آمریکا گروه ضربتی ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن ،هواپیماهای استراتژیک و دیگر تسلیحات خود را به منطقه اعزام کرده است.
روابط امریکا و ایران پس از به قدرت رسیدن دونالد ترامپ تیره تر شده است. رئیس جمهور امریکا ایران را به برهم زدن ثبات در منطقه و حمایت از تروریسم جهانی متهم می کنند. رهبران ایران در پاسخ ضمن رد این اتهامات قول داده اند در برابر فشار واشنگتن تسلیم نشده و به دنبال کردن خط مشی سیاسی مستقل خود ادامه دهند.

 

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک