19:28 11 ژوئیه 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
12175

فرمانده آمریکایی با بیان اینکه اطلاعاتی مبنی بر تهدید از سمت ایران در دست می باشد گفت در صورت لزوم ناو هواپیمابر را به تنگه هرمز ارسال خواهد کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رویترز، جیمز مالوی، فرمانده نیروی دریایی آمریکا در خاورمیانه، تهدید کرد که ناو هواپیمابر آمریکایی را به تنگه هرمز ارسال خواهد کرد.

مالوی مدعی شده است که اطلاعات آمریکا که حاکی از وجود تهدید از جانب ایران است مانع از اعزام ناوهواپیمابر به تنگه هرمز در صورت نیاز نخواهد شد و اگر نیاز به عبور از تنگه هرمز باشد این کار را خواهد کرد. وی تاکید کرد که در هر شرایطی این کار را انجام خواهد داد و برای وی اعزام ناوهواپیمابر به هر مکانی در خاورمیانه مشکلی ندارد. هرچند وی مشخص نکرده است که کشتی های جنگی همراه با ناوهواپیمابر آبراهام لینکلن به تنگه هرمز اعزام خواهد شد یا خیر.

پیشتر جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا با تهدید ایران اعلام کرده بود که هر گونه حمله به منافع ایالات متحده یا متحدانش با نیروی ضربتی آمریکا مواجه خواهد شد و از ارسال گروه تهاجمی ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن به همراه یک نیروی ضربت از هواپیماهای بمب افکن به منطقه فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) در خلیج فارس خبر داد.

وزارت دفاع آمریکا نیز اعلام کرد که ایالات متحده به منظور دفاع از آنچه منافع این کشور در خلیج فارس نامیده شده است، بمب افکن های راهبردی بی-52 نیروی هوایی این کشور را به پایگاه «العدید» قطر اعزام کرده است.

مرتبط:

انفجار در ناو آذربایجانی
روسیه ناو هواپیمابر اتمی می سازد
رصد ناو هواپیمابر آمریکایی توسط پهپادهای سپاه پاسداران + ویدئو
آمریکا، با ناو هواپیمابر خود در دریای مدیترانه، روسیه را تهدید کرد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک