05:03 22 سپتامبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
1920

مشاور امنیت ملی کاخ سفید به مصاحبه وزیر خارجه ایران با شبکه خبری فاکس نیوز واکنش نشان داد.

به گزارش اسپوتنیک، جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در گفت و گو با شبکه خبری فاکس نیوز به مصاحبه محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران با همین شبکه واکنش نشان داد.
وزیر امور خارجه ایران در بخشی از مصاحبه خود با شبکه خبری فاکس نیوز گفته بود که جان بولتون، مشاور امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا ، اسرائیل ، عربستان سعودی و امارات عربی متحده در تلاش برای تغییر نظام ایران هستند و می‌خواهند ایالات متحده را به یک درگیری (نظامی با ایران) بکشانند.
بولتون پیرامون این مصاحبه ظریف اظهار داشت: کاملا مسخره است. به باور من آنچه این مصاحبه نشان داد، یک متن تبلیغاتی بود که توسط ایرانی ها از پیش با دقت تهیه شده بود. این تلاش آن ها برای دروغ پراکنی در جامعه سیاسی آمریکا است. واقعیت آن است که سیاست رئیس جمهوری (ترامپ) در قبال ایران پیش از آنکه من وارد این دولت شوم به خوبی روشن بود.
مشاور امنیت ملی کاخ سفید در ادمه با اشاره به سیاست اعمال فشار حداکثری روی حکومت ایران افزود: فکر می کنم این سیاست جواب می دهد و این چیزی است که آن ها (ایرانی ها) نگران آن هستند.
وزیر امور خارجه ایران پس از این اظهار نظر جان بولتون با انتشار پستی در حساب توئیتری خود به همراه عکس‌هایی از صفحات روزنامه نیویورک تایمز و وال استریت ژورنال، نوشت: جان بولتون و تیم بی می‌گویند که مردم ایران شایسته وضعیتی بهتر هستند؛ ولی در عین حال اعتراف کرده‌اند که به دنبال توهم خود برای تغییر نظام، مردم ایران را آماج تروریسم اقتصادی و حتی جنگ قرار داده‌اند. آیا دونالد ترامپ اجازه خواهد داد آن‌ها رویای خود برای یک جنگ بی‌پایان دیگر را محقق کنند؟

مرتبط:

پيام توئيترى بولتون درباره جشن انقلاب اسلامى
بولتون: از معامله با مافیای مادورو خودداری کنید
زاخارووا، پست بولتون درباره ونزوئلا را دستمایه طنز قرار داد
نگرانی مقامات پنتاگون از درگیری با ایران به خاطر بولتون
بولتون: ایران به دنبال توسعه سلاح اتمی است
ملانیا ترامپ خواهان اخراج معاون بولتون
بولتون: آمریکا نمی تواند صادرات نفت ایران را کاملا قطع کند
اتهام بولتون به ایران در خصوص برنامه هسته ای
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک