16:27 25 سپتامبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 73

لاریجانی به سران عربستان سعودی و امارات متحده در خصوص همراهی آمریکا در تحریم نفتی ایران هشدار داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از افکارنیوز، علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران در همایش بین المللی آینده جهان اسلام در افق ۱۴۱۴ به سران عربستان سعودی و امارات متحده در خصوص همراهی آمریکا در تحریم نفتی ایران هشدار داد.


لاریجانی اظهار داشت: برخی از کشورهای منطقه‌ای حواسشان باید جمع باشد، ملت ایران رفتار آنها در تحولات منطقه را فراموش نمی‌کنند، به حسابشان می‌گذاریم، انگار برخی حرف حساب به گوششان نمی‌رود.
رئیس مجلس در ادامه افزود: غفلت از آینده، خسران بزرگی را برای کشورها به وجود می‌آورد، برخی حاکمان نیز متأسفانه برای اهداف کوچک، آینده را از دست می‌دهند. گام‌های کوچک می‌تواند در آینده روشن و درخشان، مهم باشد مانند توجه به گردشگری، اما اختلافات و منافع اقتصادی موجب شده که کمتر به آن پرداخته شود.
لازم به ذکر است که دوشنبه هفته گذشته دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که معافیت از تحریم‌های نفتی ایران را تمدید نخواهد داد. کاخ سفید انتظار دارد که با این تصمیم، صادرات نفت ایران به صفر کاهش یابد. ایالات متحده در سال گذشته از برجام خارج شد و تحریم های مجدد علیه تهران را اجرا کرد. در عین حال چین، هند، ایتالیا، یونان، ژاپن، کره جنوبی، تایوان و ترکیه تا 2 مه 2019 از این تحریم‌های نفتی معاف شدند.

مرتبط:

تشکر فرمانده سپاه ایران از رئیس و نمایندگان مجلس
مخالفت مجلس ایران با بنزین ۲ نرخی
لایحه مجلس ایران در تحریم سنت‌کام
طرح تحریم " آیفون " در مجلس ایران
طرح مجلس ایران اجازه دستگیری و تحویل نظامیان آمریکا به ایران را می دهد
نایب رییس مجلس ایران: اگر با FATF موافقت نشود، نمی توان تحریم ها را دور زد
مجلس ایران درباره بدهکاران بانکی تصمیم می گیرد
نماینده مجلس ایران: اروپایی ها با اینستکس قصد باج خواهی از ایران را دارند
درگیری در صحن علنی مجلس ایران + عکس
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک