09:01 27 فوریه 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 181

‌وزیر دفاع چین بر حمایت کشورش از مواضع ایران در حفظ صلح و ثبات منطقه تاکید کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، امیر سرتیپ حاتمی، وزیر دفاع ایران و ‌ژنرال وی فنگ هه‌، وزیر دفاع چین در حاشیه کنفرانس امنیتی مسکو به دیدار و گفت‌و‌گو پیرامون مسائل منطقه و دوجانبه پرداختند.


وزیر دفاع چین با تاکید بر حمایت کشورش از مواضع ایران در حفظ صلح و ثبات منطقه اظهار داشت: برخود لازم می‌دانیم که همواره از منافع جمهوری اسلامی ایران در مجامع بین‌المللی حمایت و پشتیبانی کنیم.
وی همچنین در خصوص قرار گرفتن نام سپاه پاسداران در لیست 'سازمان تروریستی خارجی' توسط ایالات متحده گفت: جمهوری خلق چین صراحتاً مخالفت خود را با این نوع رفتارهای آمریکایی‌ها اعلام کرده است.
‌ژنرال وی فنگ هه با مثبت ارزیابی کردن روابط دوجانبه دفاعی میان تهران و پکن تصریح کرد: این تعاملات خوب و ارزنده دفاعی بین دو کشور، حامل پیام روشنی برای جامعه جهانی است که ایران و چین دارای روابط عمیق و گسترده‌ای هستند و همواره بر حمایت از یکدیگر تأکید دارند.
وزیر دفاع ایران نیز در خصوص روابط دو کشور در زمینه نظامی گفت: در حوزه دفاعی و نظامی نیز علاقه‌مند ‌به توسعه کمی و کیفی همکاری‌های دفاعی با کشور چین هستیم و امیدواریم همکاری‌های دوجانبه در راستای استقرار صلح و امنیت پایدار در منطقه افزایش یابد.
امیر سرتیپ حاتمی همچنین اظهار داشت: از مواضع اصولی و راهبردی جمهوری خلق چین در حمایت از جمهوری اسلامی ایران در مجامع بین‌المللی به‌ویژه در محکومیت اعلام مواضع آمریکایی‌ها در تروریست خواندن سپاه پاسداران تشکر می‌کنم.

مرتبط:

هنوز چین برای خرید نفت بیشتر به عربستان درخواستی ارائه نکرده است
مخالفت چین با اعمال تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران
طرح ايران براى راه‌اندازى سازوكار مشابه اینستکس با روسیه و چین
افزایش محسوس صادرات نفت ایران به چین
ایران و چین نقش آفرینان در بازسازی سوریه
روسیه و چین، آمریکا را فریب دادند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک