جهان
دریافت لینک کوتاه
2922

در بیانیه مشترکی که توسط اتحادیه اروپا و ژاپن منتشر شد، آنها با وجود فشارهای آمریکا بر ایران از برجام حمایت کردند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از شینهوا، اتحادیه اروپا و ژاپن در بیانیه ای مشترک که به دنبال دیدار شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن، دونالد توسک، رئیس شورای اروپا و ژان کلود یونکر، رئیس کمیسون اروپا در بروکسل انجام شد از قرار داد هسته ای جمهوری اسلامی ایران حمایت کردند.

ژاپن و اتحادیه اروپا همچنین در نشست مشترک خود متعهد شدند برای تقویت نظام تجاری چند جانبه بر اساس قوانین ارتقا داده شده توسط سازمان تجارت جهانی، با یکدیگر همکاری کند. در این بیانیه همچنین آمده است اتحادیه اروپا و ژاپن در اجلاس کشورهای گروه 7 و گروه 20، با هدف تضمین موفقیت اجلاس سران گروه 20 در اوساکا واقع در غرب ژاپن، با یکدیگر همکاری خواهند کرد. آنها بار دیگر تعهد خود برای باز نگهداشتن بازارها را تکرار کردند و عزم خود را برای ادامه همکاری برای پیشبرد اصلاحات سازمان تجارت جهانی مورد تایید قرار دادند. این رهبران همچنین از تلاش های کنونی ایالات متحده آمریکا برای غیر هسته ای سازی شبه حزیره کره حمایت کردند.

برنامه جامع اقدام مشترک یا برجام پس از چندسال مذاکره، تیرماه 1394 با توافق بین ایران و کشورهای 1+5 (انگلیس، آلمان، آمریکا، فرانسه، روسیه و چین) به نتیجه رسید و در نتیجه آن تحریم های هسته ای ایران برداشته شد.

مرتبط:

توافق آمریکا و فرانسه برای تکمیل برجام؟
ترامپ بهانه خروجش از برجام را افشا کرد
پیام ظریف در یکسالگی خروج یک جانبه آمریکا از برجام
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک