03:31 17 اکتبر 2019

انتقاد شدید ترکیه از امریکا

© REUTERS / Umit Bektas
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 273

مولود چاووش اغلو، وزیر خارجه ترکیه از تصمیم آمریکا درباره ممنوعیت کامل واردات نفت ایران برای دیگر کشورها به شدت انتقاد کرد.

 

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری آنادولو، مولود چاووش اغلو در کنفرانس مطبوعاتی مشترک به همراه سراج الدین مهرالدین، وزیر خارجه تاجیکستان در آنکارا گفت: "آمریکا که دستور می دهد به جای ایران از چه کشوری نفت خریداری شود، از حدود مجاز در رفتار خود خارج می شود".
به گفته وی آنکارا از همان ابتدا با تحریم های آمریکا مخالف بوده است. مولود چاووش اغلو خاطرنشان ساخت:" ما اعلام می کنیم که این تحریم ها را اشتباه می دانیم و قصد نداریم به آنها بپیوندیم".
به گفته وزیر خارجه ترکیه، تحریم های آمریکا در درجه اول به ملت و نه دولت ایران لطمه وارد می سازد و علاوه بر این تحریم های واشنگتن از لحاظ تامین ثبات و امنیت در منطقه فوق العاده خطرناک هستند.
روابط امریکا و ایران پس از به قدرت رسیدن دونالد ترامپ تیره تر شده است. رئیس جمهور امریکا ایران را به برهم زدن ثبات در منطقه و حمایت از تروریسم جهانی متهم می کنند. رهبران ایران در پاسخ ضمن رد این اتهامات قول داده اند در برابر فشار واشنگتن تسلیم نشده و به دنبال کردن خط مشی سیاسی مستقل خود ادامه دهند.
موج دوم تحریم های آمریکا که صادرات نفت را نیز شامل می شود از پنجم نوامبر اجرایی شد. برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران هشدار داد، کسانی که بخواهند مکانیزم محدودیت های علیه ایران را دور بزنند ، بلافاصله تحریم خواهند شد. واشنگتن قصد دارد اقداماتی را علیه کشورهایی که با ایران همکاری می کنند صورت دهد و کشورهایی را که به خرید نفت از ایران ادامه می‌دهند مجازات کند.

 

 

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک