09:49 19 فوریه 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 100

روزنامه نگاران روس به ولادیمیر زلنسکی، نامزد پیروز در انتخابات ریاست جمهوری اوکراین نامه نوشته و از وی درخواست کردند کریل ویشینسکی ، رئیس شعبه خبرگزاری روسی ریانووستی در این کشور را آزاد کند.

 

به گزارش اسپوتنیک، در این نامه یادآوری می شود که ویشینسکی از 15 ماه مه سال گذشته در بازداشت به سر می برد و طی تمام این مدت فقط به خاطر انجام شرافتمندانه وظایف شغلی خود به عنوان روزنامه نگار به خیانت به دولت متهم شده است".
نویسندگان درخواست از نامزد پیروز در انتخابات ریاست جمهوری اوکراین خاطرنشان می سازند:" ما می گوییم رسانه ها باید از حداکثر آزادی برخوردار باشند. آنچه برای کریل رخ می دهد نقض موازین عمومی اروپایی و حقوق بشر و روزنامه نگار است. شمار را بع توجه به وضع کریل و انجام هر کاری که از دستتان بر می آید برای آزادی هرچه زودتر وی فرا می خوانیم".
ماموران سازمان امنیت اوکراین روز 15 ماه مه سال گذشته به دفتر کار خبرنگاران ریانووستی در کی یف هجوم برده و به بازرسی از آن پرداختند که حدود هشت ساعت طول کشید. کریل ویشینسکی، رئیس وبسایت ریانووستی اوکراین به اتهام حمایت از جمهوری های خود خوانده دنباس و خیانت به دولت بازداشت شد. حداکثر مجازات به خاطر این جرایم 15 سال حبس است. مسکو اقدامات کی یف را خودسری نامیده و خواستار قطع فوری خشونت علیه کارکنان رسانه های گروهی شد.

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک