11:55 23 اوت 2019
مرکز شروع آتش در کلیسای جامع نوتردام

مرکز شروع آتش در کلیسای جامع نوتردام

© AP Photo / Thierry Mallet
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 01

بر اساس عکس‌ها و فیلم‌های جمع آوری شده مرکز آتش در کلیسای جامع نوتردام در قسمت مرکزی سقف این کلیسا قرار داشته است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از CNN، مرکز آتش در کلیسای جامع نوتردام در قسمت مرکزی سقف در کنار منار مخروطی قرار داشته است. این نتیجه گیری مستند بر عکس‌ها و فیلم‌های جمع آوری شده است.
در حال حاضر پلیس در حال مطالعه کار سنسورهای ایمنی آتش نشانی و آسانسور است که توسط بازسازی کنندگان کلیسای جامع ساخته شده است.


شب 15ام آوریل، داربست اتاق زیر شیروانی کلیسای جامع نوتردام پاریس آتش گرفت. بعد از مدتی سقف، منار مخروطی و ساعت این کلیسا سقوط کرد. تنها 9 ساعت پس از شروع آتش و در صبح روز 16ام آوریل، آتش خاموش شد.
بسیاری از گنجینه‌های فرهنگی این کلیسا نجات داده شدند. در فرانسه، جمع آوری پول برای بازسازی کلیسای جامع آغاز شده است. امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه، وعده داده است که نوتردام در طی پنج سال آینده احیا شود، اگرچه کارشناسان تخمین می زنند که مدت زمان لازم برای بازسازی این کلیسا 10 سال است. به گفته رمی ایتز، دادستان پاریس آتش ناخواسته بوده است.
کلیسای جامع نوتردام پاریس از قرن یازدهم بر پاریس مشرف بوده ‌است و از مظاهر ملی و فرهنگی فرانسه محسوب می‌شود. این کلیسا در جزیره سیته در میانه رود سن و در منطقه چهارم در مرکز پاریس واقع شده‌است. این کلیسا چند بار در طول تاریخ مورد مرمت و بازسازی قرار گرفته است؛ از جمله در ۱۸۴۱ (میلادی) توسط دو معمار ماهر اوژن ویوله لودوک و ژان باتیست لاسو.

مرتبط:

یک میلیارد یورو برای نوتردام جمع شده است + عکس
وعده مکرون: نوتردام ظرف 5 سال بازسازی می شود
کلیسای نوتردام پاریس: میراثی جهانی
حادثه نوتردام تراژدی جهانی
واکنش ظریف نسبت به نابودی بخشی از کلیسای نوتردام+عکس
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک