21:45 04 ژوئن 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 425

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا از تمامی کشورها خواست تا مانع از پرواز هواپیماهای روسیه به ونزوئلا شوند.

به گزارش اسپوتنیک، مورگان اورتاگوس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا با انتشار پیامی در توئیتر خود از کشورهای جهان خواست که اجازه ندهند هواپیماهایی که از روسیه عازم ونزوئلا هستند از حریم هوایی آنها عبور کنند.
سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا نوشت: ما اقدام اخیر دولت مالت در جلوگیری از استفاده هواپیماهای روسی از حریم هوایی این کشور برای کمک‌رسانی به رژیم ونزوئلا را تحسین می‌کنیم و از همه کشورها می‌خواهیم که از این حرکت دولت مالت الگو بگیرند و از کمک‌رسانی کرملین به مادوروی دیکتاتور جلوگیری کنند.

لازم به ذکر است ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه پیش از این از امتناع دولت مالت برای عبور دو هواپیمای روسیه به ونزوئلا خبر داده بود.

شایان ذکر است که اعتراضات گسترده علیه نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا در تاریخ 21 ژانویه آغاز شد و خوان گوایدا، رئیس پارلمان ونزوئلا در روز 23 ژانویه خود را رئیس جمهور موقت این کشور اعلام کرد. کشورهای روسیه، بولیوی، ایران، کوبا، نیکاراگوئه، السالوادور، ترکیه، بلاروس و چین ضمن حمایت از مادورو، از طرفین درگیر در خواستند از راه مسالمت آمیز به حل و فصل این بحران بپردازند و مخالفت خود با دخالت های خارجی در امور داخلی کشورها را اعلام کردند.

مرتبط:

پنس: روسیه و ایران هیچ کاری در ونزوئلا ندارند
پروازهای مستقیم ماهان ایر به ونزوئلا
اظهار نگرانی گروه هفت از حضور ارتش روسیه در ونزوئلا
بررسی امکان توسل به زورعلیه ونزوئلا
تحریم آمریکا علیه 34 کشتی متعلق به شرکت نفت ونزوئلا
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک