05:44 10 ژوئیه 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
بارندگی شدید و سیلاب در ایران (115)
0 192

سردار سلیمانی در بازدید از مناطق سیل زده در روستای مزرعه سه بخش شاوور شهرستان شوش حضور یافت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه در بازدید از مناطق سیل زده در روستای مزرعه سه بخش شاوور شهرستان شوش در جمع مردم سیل زده حضور یافت.


اهالی روستای مزرعه سه، با پایکوبی عربی به استقبال سردار سلیمانی رفتند و قاسم سلیمانی با زبان عربی در جمع سیل‌زدگان اظهار داشت: سیل بحران نیست و می‌توان با بسیج امکانات مشکلات ناشی از آن را برطرف کرد. تمام مردم از عرب، لر، کرد، بلوچ، ترک و سایر اقوام برای کمک به سیل زدگان استان‌های لرستان و خوزستان آمده اند که به آن‌ها افتخار می‌کنیم.
وی همچنین افزود: بیشترسیل زدگان از خدمات سپاه، ارتش و نیرو‌های مسلح قدردانی کردند درحالیکه از بدقولی برخی مسئولان گله داشتند. سلیمانی با بیان اینکه عرب‌ها خیمه گاه ما هستند و به وجود آن‌ها افتخار می‌کنیم، گفت: همه ما با هر زبان و گویش با هم برادریم و کنار هم خواهیم بود.
طی هفته های اخیر، ایران با سیلاب شدید مواجه شده که بیش از یک سوم از استان های ایران را تحت تاثیر قرار داده است و ده ها هزار نفر از مردم این کشور را با مشکلاتی روبرو کرده است. همچنین جاده ها، زیرساخت ها و منازل بسیاری بر اثر وقوع سیل آسیب دیده و یا تخریب شده اند. به نقل از وزارت کشور ایران، حدود 400 شهر و روستا در 25 استان ایران با مشکلات مواجه شده اند و تاکنون 40 هزار میلیارد تومان خسارت وارده سیل به استان های ایران بوده و بر اثر سیل 78 نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

موضوع:
بارندگی شدید و سیلاب در ایران (115)

مرتبط:

سرلشگر سلیمانی: نیروهای مسلح در خدمت سیل زدگان خواهند بود
معاون ریاست جمهوری ایران: پرداخت خسارت به سیل زدگان اولویت دولت است
سیل ایرانیان را به‌ یکدیگر نزدیک‌تر کرده است
روند رفع عواقب سیل در ایران از نگاه تصویر
برآورد خسارت بیش از دو هزار میلیارد تومانی تأسیسات ایران بر اثر سیل
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک