00:12 13 ژوئیه 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 06

نیروی دریایی آمریکا قصد دارد تا سال 2024 با استفاده از کشتی ها رباتیک بدون سرنشین در راستای رقابت با روسیه و چین تعداد ناوگان خود را افزایش دهد.

 

آسیب ناپذیری زیردریایی اتمی بدون سرنشین روسی
© Sputnik / The Ministry of Defence of the Russian Federation
به گزارش اسپوتنیک به نقل از نشریه نشنال اینترست، ایالات متحده از جمله قصد دارد تقریباً 4 میلیارد دلار را صرف خریداری ده کشتی بزرگ نظامی و 9 فروند زیردریایی رباتیک کند.
نشریه آمریکایی می نویسد یکی از دلایل تشکیل چنین ناوگانی هراس مقامات عالی رتبه نیروی دریایی ایالت متحده از آن است که ناوهای بزرگ آمریکایی حامل صدها نفر ملوان در برابر موشک های روسی و چینی بیش از حد آسیب پذیر باشند.
ضمناً احتمال داده می شود پس از ارزیابی ساختار نیروهای مسلح ایالات متحده که قرار است در سال 2019 به پایان برسد، مخارج بطور محسوس افزایش یابد.
دریادار رندی کرایتس به نشنال اینترست گفت ناوهای رباتیک وظایف کشف و تهاجم به ناوهای دشمن را بر عهده خواهند داشت.
این دریادار امریکایی خاطرنشان ساخت ناوهای بدون سرنشین در مقایسه با ناوهای فعلی کوچکتر و خودکفا تر بوده و ضمناً قیمتشان کمتر خواهد بود.
نشنال اینترست اضافه می کند آمریکا همچنین ناوچه موشک انداز جدیدی را می سازد که به عنوان مرکز فرماندهی ناوها و زیردریایی های بدون سرنشین مورد استفاده قرار خواهد گرفت. قرار است در چارچوب بودجه سال 2020 برای ساخت چنین ناوچه هایی 1.3 میلیارد دلار تخصیص داده شود.

 

 

 

 

برچسب:
تکنولوژی نظامی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک