16:40 03 اوت 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 11

رییس سازمان پزشکی قانونی ایران گفت تعداد کشته های سیلاب های اخیر در ایران در پی درگذشت چندین نفر در استان های خوزستان و ایلام به 76 نفر رسید.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، احمد شجاعی، رییس سازمان پزشکی قانونی ایران اعلام کرد: با درگذشت 5 نفر در حوادث سیل استان خوزستان و یک نفر در استان ایلام، کشته‌های سیل اخیر در کشور به 76 نفر رسید.

وی در تشریح جزییات اعلام کرد: 5 نفر از هموطنان با مشخصات فرزاد عالیوند (40ساله ــ شهرستان مسجدسلیمان)، حسین نیسی (18ساله ــ شهرستان شوشتر)، قاسم ضمیری (17 ساله ــ شهرستان الهایی)، عنایت حسن‌پور (39ساله ــ شهرستان پلدختر) و یک مرد مجهول‌الهویه (شهرستان اهواز)، 5 نفری بوده‌اند که در سیل خوزستان، جان خود را از دست دادند.

وی افزود: یک زن مجهول‌الهویه (سن 25 تا 30 سال) نیز در بخش هلیلان رودخانه سیمره استان ایلام به پزشکی قانونی این استان ارجاع شد که با اضافه شدن وی، آمار فوتی‌های سیل در استان‌های کشور به 76 نفر رسید.

طی هفته های اخیر، ایران با سیلاب شدید مواجه شده که بیش از یک سوم از استان های ایران را تحت تاثیر قرار داده است و ده ها هزار نفر از مردم این کشور را با مشکلاتی روبرو کرده است. همچنین جاده ها، زیرساخت ها و منازل بسیاری بر اثر وقوع سیل آسیب دیده و یا تخریب شده اند. به نقل از وزارت کشور ایران، حدود 400 شهر و روستا در 15 استان ایران با مشکلات مواجه شده اند و تاکنون 35 هزار میلیارد تومان خسارت وارده سیل به استان های ایران بوده و بر اثر سیل 76 نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

مرتبط:

جاری شدن زندگی با شستشوی فرش توسط سیل زدگان +عکس
سیل کنکور ارشد را هم برد
اولین نوزاد اردوگاه سیل زدگان اهواز
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک