07:43 18 ژوئیه 2019
تحریم های آمریکا علیه ایران باعث ورشکستگی برخی شرکت های کره جنوبی شد

تحریم های آمریکا علیه ایران باعث ورشکستگی برخی شرکت های کره جنوبی شد

© REUTERS / President.ir
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 162

رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و کره جنوبی از ورشکستگی بسیاری از شرکت های متوسط و کوچک در کره جنوبی پس از تحریم های آمریکا علیه ایران خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، حسین تنهایی، رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و کره جنوبی گفت: به‌دنبال کاهش روابط اقتصادی ایران و کره جنوبی پس از تحریم بسیاری از شرکت‌های موسوم به SME یا شرکت‌های متوسط و کوچکی که با ایران روابط داشتند، دچار ورشکستگی شدند.

وی با اشاره به کاهش 70درصدی تجارت ایران و کره جنوبی پس از اعمال تحریم‌های آمریکا اظهار کرد: فعالیت شرکت‌های کره جنوبی به‌شکل و شیوه‌ای است که کاملاً مستقل هستند و دولت نمی‌تواند فشاری بابت فعالیت آن‌ها و روابطشان با شرکت‌ها و کشورهای دیگر وارد کند ولی شرکت‌های بزرگ این کشور که عمدتاً در زمینه خودروسازی، پتروشیمی و لوازم خانگی فعالیت دارند، با توجه به حجم روابطشان با آمریکا، پس از تحریم‌های ایران از سوی ایالات متحده، مجبور به کاهش روابط تجاری‌شان با ایران شدند. حجم روابط برخی از شرکت‌های بزرگ کره جنوبی با آمریکا به‌اندازه‌ای است که 25 درصد تجارت آن‌ها با سایر کشورهای دنیا را شامل می‌شود و این در حالی است که روابط تجاری آن‌ها با ایران، تنها یک درصد از حجم تجارت آن‌ها را تشکیل می‌دهد؛ این یعنی حجم تجارت آن‌ها با آمریکا، 25 برابر حجم تجارت این شرکت‌ها با ایران است ولی با وجود این و با توجه به تمایل بسیار شرکت‌های کره‌ای برای ادامه فعالیت تجاری‌شان با ایران، حجم تجارت شرکت‌های این کشور پس از تحریم‌های آمریکا به‌میزان 70 درصد کاهش یافت. پس از تحریم، شرکت‌های بزرگ این کشور مجبور شدند با ملاحظه بسیار زیادی به روابط تجاری با ایران نگاه کنند و از سوی دیگر 2 بانک بزرگ ووری بانک و اینداستریال بانک کره، مشکلات بسیاری برای ادامه فعالیت با ایران داشتند؛ این در حالی است که شرکت‌های حمل‌ونقل و کشتیرانی بزرگ این کشور نیز حاضر به ادامه روابط با ایران نبودند و بیمه کشتیرانی آن‌ها برای بارگیری به‌مقصد ایران نیز دچار مشکلات تحریمی است.

به‌گفته رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و کره جنوبی، 20 تا 25 درصد از کاهش روابط تجاری این دو کشور مربوط به کاهش صادرات لوازم خانگی دو شرکت بزرگ تولید لوازم خانگی کره‌ای به ایران است.

مرتبط:

ادامه تحریم کره شمالی
افزایش صادرات نفت ایران به سطح قبل از تحریم های آمریکا
مقام ایرانی: ادعای آمریکا درباره شامل نشدن بخش غذایی در تحریم ها دروغ است
تمدید تحریم های اتحادیه اروپا علیه ایران تا 13 آوریل 2020 به دلیل نقض حقوق بشر
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک