16:52 17 ژوئیه 2019
آمریکا نفت خام آلوده به گاز سمی می‌فروشد

آمریکا نفت خام آلوده به گاز سمی می‌فروشد

© AFP 2019 / Spencer Platt/Getty Images
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 81

شرکت اکسون موبیل ادعا کرده است که نفت خام دولت آمریکا آلوده به گاز سمی است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از بلومبرگ، شرکت انرژی آمریکایی اکسون موبیل اعلام کرد بخشی از نفت خامی که سال گذشته از ذخایر نفتی استراتژیک وزارت انرژی ایالات متحده توسط این شرکت خریداری شده آلوده به گاز سمی است.


بر طبق ادعای این شرکت شامل نفت خریداری شده دارای سطح بسیار بالایی از سولفید هیدروژن می‌باشد و در برخی موارد سطح این گاز 250 بار بیشتر از استاندارد ایمنی دولت آمریکا بوده است.
سخنگوی وزارت انرژی آمریکا در واکنش به این ادعا اظهار داشت: وزارت انرژی در مورد امنیت و تاثیرات منطقه ای فعالیت‌های ذخایر نفتی استراتژیک بسیار سختگیرانه عمل می کند. پاییز گذشته یک محموله که به اکسون موبیل داده شد ظاهراً سطح بالایی از سولفید هیدروژن را دارا بود. از آن زمان این وزارت با اکسون در مورد حل این مشکل همکاری کرده و گزینه های دیگری برای تحویل این محموله یافته است.
لازم به ذکر است که پیش از این نیز شرکتهای رویال داچ شل، مکواری گروپ و پتروچاینا شکایت‌هایی از نفت خریداری شده خود از ذخایر نفتی استراتژیک وزارت انرژی آمریکا داشتند.
بالا بودن میزان سولفید هیدروژن در نفت خام که بر طبق مجوز وزارت بهداشت و ایمنی شغلی 20 ppm است، باعث پوسیدگی خطوط لوله و ایجاد خطر جانی برای کارگران می‌شود.

مرتبط:

بالا رفتن دوباره بهای نفت در جهان
افزایش واردات نفت هند از ایران
شانتاژ توخالی آمریکایی ها در مورد خودداری کشورها از خرید نفت ایران
مسیر دشوار ایران برای حفظ جایگاه خود در بازار جهانی نفت
تحریم آمریکا علیه 34 کشتی متعلق به شرکت نفت ونزوئلا
کاهش واردات نفت کره جنوبی از ایران
افزایش بهای جهانی نفت به خاطر کاهش عرضه اوپک
ترس باعث افزایش قیمت نفت شد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک