16:17 08 دسامبر 2019
افزایش فعالیت ناتو در دریای سیاه

افزایش فعالیت ناتو در دریای سیاه

© AFP 2019 / Daniel Mihailescu
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 22

معاون دبیرکل ناتو از حضور پررنگ‌تر ناتو در دریای سیاه خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری ایتالیایی Agenzia Nova، رز گوتمولر، معاون دبیرکل ناتو اظهار داشت: بسته (سند) مربوط به دریای سیاه منجر به فعالیت بیشتر واحد در منطقه خواهد شد.


این سند که در نشست وزرای خارجه ناتو در واشنگتن تصویب شد، شامل اقدامات عملی برای کمک به اوکراین و گرجستان است و به طور خاص شامل مانورها، تبادل اطلاعات و تماس ها در بنادر آبی است.
"این به معنای کار با این کشورها در زمینه آماده‌سازی نظامی — دریایی و آموزش نگهبان ساحلی، در سطح تبادل اطلاعات و انجام مانور نیروهای امنیتی انجام می شود. هفته گذشته دومین گروه دائمی نیروی دریایی ناتو (SNMG2) برای مانور در دریای سیاه مستقر شد.
گوتمولر با اشاره به روابط بین ناتو و روسیه، اظهار داشت که این اتحاد به طور همزمان یک سیاست دو جانبه را در قبال مسکو به پیش می‌برد: از یک طرف، بازدارندگی و حفاظت، از سوی دیگر گفت و گو.
وی همچنین خاطر نشان کرد که در سه سال گذشته نه جلسه در چارچوب شورای روسیه و ناتو برگزار شده است.علاوه بر این، ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو مستمرا با سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه دیدار می‌کند و کورتیس اسکاپاروتی، فرمانده نیروهای ناتو در اروپا با والری گراسیموف، رئیس ستاد مشترک ارتش روسیه در ارتباط هستند.
گوتمولر همچنین تاکید کرد که موضع ناتو در قبال کریمه و اوکراین بدون تغییر باقی می‌ماند. وی افزود: "پس از اشغال کریمه و اقدامات بی ثبات روسیه در دونباس، ما نمی توانیم به روابط عادی بازگردیم.

لازم به ذکر است که روسیه همواره در سال های اخیر از فعالیت بی سابقه ناتو در مرزهای غربی خود خبر داده است.

مرتبط:

دلیل واقعی افزایش مخارج دفاعی ناتو
بیزنس اینسایدر بهترین سلاح های ناتو برای مقابله با روسیه را نام برد
واکنش کرملین به طرح های ناتو در دریای سیاه
ناتو برنامه ای برای استقرار موشک های اتمی در اروپا ندارد
مخالفت ترکیه با افزایش حضور ناتو در دریای سیاه
حملات ناتو به یوگسلاوی لازم بود
بیستمین سالگرد تهاجم ناتو به یوگسلاوی سابق + ویدئو
برزیل به ناتو پیوست
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک