04:41 09 ژوئیه 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
بارندگی شدید و سیلاب در ایران (115)
0 90

کمیسیون اروپا از فعال شدن مکانیسم این اتحادیه برای کمک به سیل‌زدگان ایران خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، کمیسیون اروپا روز جمعه اعلام کرد که به درخواست ایران، مکانیسم حفاظت مدنی اتحادیه اروپا برای کمک به قربانیان سیل در این کشور فعال شده است.


کریستوس استایلیانیدز، کمیسیونر اروپا برای کمک‌های بشردوستانه و مدیریت بحران گفت: "اتحادیه اروپا بار دیگر پشتیبانی خاص از افراد نیازمند را ارائه می کند و من می‌خواستم از کشورهای شرکت کننده در این امر که سریعا پیشنهاد کمک را ارائه نمودند، تشکر کنم. این اقدام بر همبستگی اروپا با مردم ایران تأکید می کند."
در عین حال، وی به شجاعت نجات‌دهندگان در مناطق سیل‌زده اشاره نموده و این اطمینان را داد که کمیسیون اروپا آماده ارائه کمک‌های بیشتر خواهد بود.
اتحادیه اروپا علاوه بر کمک‌های اضطراری به مبلغ ۱.۲ میلیون یورو که هفته گذشته از طریق سازمان های بشردوستانه اختصاص یافته، به قربانیان سیل در ایران وسایل آشپزخانه، پتو، پمپ آب و چادرهای ضد آب در روزهای آینده تحویل خواهند داد.
لازم به ذکر است که برای ارائه جزئیات به مقامات محلی از خسارت مناطق سیل‌زده از خدمات نقشه برداری ماهواره‌ای Copernicus اتحادیه اروپا استفاده می‌شود.
در طی هفته‌های گذشته، ایران با سیل‌های شدیدی مواجه شده است که بیش از یک سوم از استان های ایران را تحت تاثیر خود قرار داده است. بارندگی های شدید و طغیان رودخانه ها در برخی مناطق ایران، موجب قطع برق شده است. به گزارش مقامات ایرانی، تا کنون 70 نفر بر اثر سیل کشته شده اند.

موضوع:
بارندگی شدید و سیلاب در ایران (115)

مرتبط:

زانو زدن سرهنگ ارتش برای کمک به سیل زدگان +ویدئو
پوزش خواهی معلمی بابت وقوع سیل اخیر در ایران +عکس
خسارت سیل به زیر ساخت های ایران تا به امروز چقدر بوده است؟
کمک های روسیه به سیل زدگان ایران سه شنبه یا چهارشنبه می رسد
همکاری عراقی ها برای کمک به سیل زدگان ایرانی +عکس
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک