14:46 20 نوامبر 2019
خسارت سیل به زیر ساخت های ایران تا به امروز چقدر بوده است؟

خسارت سیل به زیر ساخت های ایران تا به امروز چقدر بوده است؟

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency
جهان
دریافت لینک کوتاه
303

وزیر راه و شهرسازی ایران، خسارت سیلاب اخیر به زیر ساخت های کشور را برآورد کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی ایران، خسارت سیلاب اخیر به زیر ساخت های کشور را حدود 30 هزار میلیارد ریال برآورد کرد و بیان کرد که این خسارت ها مربوط به تخریب کامل جاده ها، از بین رفتن پل ها، رانش سطح راه ها و بخش های مختلف زیرساختی است. برخی از این آسیب ها به فوریت برطرف می شود و برخی از طرح ها نیز تا یکسال زمان می برد.

وی در خصوص سیلابهای اخیر گفت: در سیلاب اخیر؛ 24 استان، 231 شهرستان، 269 شهر و 5 هزار روستا درگیر حادثه بود و تاکنون کشور با این شدت و گستردگی درگیر حوادث سیلابی نبوده است. سیل به بیش از 12 هزار کیلومتر از راه های کشور خسارت زده که این میزان راه های خسارت دیده حدود 6 هزار و 800 نقطه از کشور به ویژه شهرهای سیل زده را شامل می شود.

سیلاب های اخیر در ایران بخش های زیربنایی از جمله تعدادی از پل ها و جاده های روستایی و شهری در چهارمحال و بختیاری را تخریب کرد. در سیلاب اخیر نزدیک به 6 هزار میلیارد ریال به تاسیسات زیربنایی، اراضی کشاورزی و مسکن روستایی و شهری استان چهارمحال و بختیاری خسارت وارد شد.

طی هفته های اخیر، ایران با سیلاب شدید مواجه شده که بیش از یک سوم از استان های ایران را تحت تاثیر قرار داده است و ده ها هزار نفر از مردم این کشور را با مشکلاتی روبرو کرده است. همچنین جاده ها، زیرساخت ها و منازل بسیاری بر اثر وقوع سیل آسیب دیده و یا تخریب شده اند. به نقل از وزارت کشور ایران، حدود 400 شهر و روستا در 15 استان ایران با مشکلات مواجه شده اند و 70 نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

 

مرتبط:

پوزش خواهی معلمی بابت وقوع سیل اخیر در ایران +عکس
زانو زدن سرهنگ ارتش برای کمک به سیل زدگان +ویدئو
سیل مهربانی مردم ایران
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک