04:27 22 اکتبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
جنگ تجاری آمریکا (168)
0 10

رئیس مجلس ایران رفتار آمریکایی‌ها در قبال ملت ایران را تروریستی توصیف نمود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران که برای شرکت در یکصد و چهلمین اجلاس (IPU) در دوحه به سر می‌برد در خصوص مشکلات اقتصادی ایران و تأثیر تحریم‌ها در کاهش ارزش پول ملی و مسائل ارزی اظهار داشت: تمامی مشکلاتی که در ایران وجود دارد، معلول این موضوع نیست، برخی از مشکلات ایران با تغییر ساختارهای اقتصادی اصلاح می‌شود و این امر در ایران شروع شده است. 


لاریجانی در خصوص مشکلات اقتصادی ناشی از اعمال تحریم‌های ایالات متحده افزود: در این زمینه باید به دو موضوع توجه کرد؛ نخست اینکه در حال حاضر ایران آنچنان متکی به نفت نیست، اگر چه زمانی اداره کشور در ایران متکی به نفت بود، اما در حال حاضر سهم نفت در بودجه کشور کمتر از 20 درصد است و مابقی بودجه از سایر محل‌ها تأمین می‌شود، دوم آنکه هر استقلالی هزینه دارد، ما در حال حاضر در جنگ هستیم.
رئیس قوه‌ مقننه ایران در ادامه افزود: مسئله آمریکا فشار به حکومت ایران نیست، بلکه فشار به بیماران ایرانی و ملت ایران است، در واقع رفتار آمریکایی‌ها تروریستی است. آمریکا زمانی با کارهای تروریستی داعش را در عراق ایجاد کرد تا این گروه در میان کشورهای اسلامی مسئله ایجاد کند، اما در حال حاضر نقش تروریست اقتصادی را بازی می‌کند. نباید این رفتار آمریکا را بزرگ کرد، چرا که همانگونه که داعش نتوانست کار مهمی انجام دهد، تروریسم اقتصادی نیز پس از مدتی مضمحل می‌شود.
لازم به ذکر است که یکصد و چهلمین اجلاس (IPU) با حضور نمایندگان پارلمان‌های 180 کشور در دوحه در حال برگزاری است.

موضوع:
جنگ تجاری آمریکا (168)

مرتبط:

قصد آمریکا برای قطع ارتباط اقتصاد ایران با اقتصاد دنیا+عکس
ضربه غیر منتظره هند به اقتصاد آمریکا
پیش بینی سقوط اقتصاد آمریکا
تحریم های آمریکا، ضربه ای به بخش های کلیدی اقتصاد ایران
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک