14:01 19 فوریه 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
1526

ترامپ بخاطر دستاوردهایش علیه ایران به خودستایی از خود پرداخت.

به گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در توییتر خود نوشت: "دولت ترامپ توانست بدون اینکه برای خود و متحدانش هزینه ای داشته باشد، هزینه های ایران را به طور چشمگیری افزایش دهد. این تعریفی از یک دستاورد در سیاست خارجی است."

او در یکی از آخرین توییت‌هایش بخشی از مقاله نیویورک تایمز را که اشاره به افزایش هزینه‌های مالی ایران پس از خروج آمریکا از برجام داشته را منتشر کرده و آن را یکی دستاوردهای خود دانسته که می‌تواند با استناد به آن، آمریکا را قوی‌تر از گذشته کند؛ به‌گونه‌ای که همه دنیا به آنها نگاه کنند!

این مقاله توسط برت استیفن سردبیر پیشین روزنامه جورزالم پست اسرائیل نوشته شده که به چهره‌ای تندرو در میان روزنامه‌نگاران آمریکایی مشهور است. او در این مقاله مدعی شده بود که پس از خروج آمریکا از برجام، هزینه‌های مالی ایران برای بی‌ثابت سازی منطقه افزایش پیدا کرده، درحالیکه هزینه‌های آمریکا و متحدانش تغییری نداشته است که این به معنای یک موفقیت به دست آمده در سیاست خارجی است.

ترامپ در پیام‌های دیگر خود نیز به مسئله دیوارکشی میان آمریکا و مکزیک پرداخته و اعلام کرده که دولت مکزیک باید قوانین محکم‌تری را برای کنترل مهاجرت به آمریکا و ورود مواد مخدر از مرزهای جنوبی ایالت متحده وضع کند.

مرتبط:

ساکنان بلندی های جولان به تصمیم ترامپ اعتراض کردند
چرا ترامپ می خواهد با پوتین مذاکره کند؟
ظریف: ترامپ ممکن است مدعی شکست اسپارت‌ها هم بشود
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک