11:07 02 ژوئیه 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 100

نوآوری در اتومات آکا-۱۲ کلاشنیکف کاربردی ویژه برای این سلاح ایجاد کرده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از کانال تلویزیونی زوزدا، ویکتور کاپیتسف، مدیر تولید سلاح کلاشنیکف اعلام کرد که دانش و آگاهی عملی در استفاده از تاج موجود در ترمز پوزه بند اتومات آکا-۱۲ کلاشنیکف که تا حد زیادی موجب تسهیل در عملکرد برخی از وظایف این سلاح می‌شود، بدست آمده است.


این نوآوری مخصوص چتربازان طراحی شده است. اولا، این نوآوری در شکستن شیشه حتی بدون نیاز به ضربه قوی در هنگام حمله به ساختمان و یا وسیله نقلیه بدون صرف مهمات کمک می کند. ثانیا می توانند برای عبور از سیم خاردار کمک کند.
به گفته توسعه دهنده این اتومات، تاج در آکا-۱۲ کلاشنیکف از "دو — سه سال گذشته" استفاده می شود، اما هیچ کس به آن توجه نکرده بود.
آکا-۱۲ کلاشنیکف بعنوان جایگزینی برای آکا-۷۴ طراحی شده است. کارخانه جات اسلحه سازی ایژماش که در شهر ایژ واقع در غرب کشور روسیه می‌باشد سال‌ها به تولید انواع اسلحه‌های سبک جنگی می‌پردازد و در یکی از این کارخانه‌ها سلاح‌های سبک آکا-۱۲ مخصوص نیروهای پیاده ساخته می‌شود.
لازم به ذکر است که در پایان سال گذشته، آکا-۱۲ توسط نیروهای زمینی، تفنگداران دریایی و واحدهای هوایی بکار گرفته شد. در اولین سری دوهزار و پانصد اسلحه از این نوع تحویل ارتش روسیه شد.

مرتبط:

پیام تبریک پوتین به هند برای افتتاح کارخانه کلاشنیکف
رونمایی کلاشنیکف از هواپیمای بدون سرنشین جدید خود + ویدئو
تولید کلاشنیکف در هند
کلاشنیکف موتورسیکلت برقی برای عموم می سازد
ناتوانی M4A1 آمریکایی در رقابت با کلاشنیکف روس
کلاشنیکف که از حالت محرمانه خارج شده: اولین رونمایی از سلاح جدید روسیه (ویدئو)
برچسب:
تکنولوژی نظامی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک