12:51 02 اوت 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 113

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در دیداراخیر خود با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در هانوی، سند حاوی درخواست واگذاری سلاح هسته ای و سوخت بمب های اتمی پیونگ یانگ به ایالات متحده را به وی تقدیم کرد.

 

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رویترز، یک منبع مطلع گفت ترامپ این سند نوشته شده به زبان های کره ای و انگلیسی را روز 28 فوریه در هتل "متروپل" هانوی به رهبر کره شمالی تقدیم کرد.
خاطرنشان می شود که علت شکست مذاکرات دو کشور مطرح شدن چنین درخواست هایی از سوی ترامپ بوده است.
یادآور می شود چندی پیش روزنامه رسمی حزب حاکم کارگر در کره شمالی با انتشار گزارشی، آمریکا را مسئول شکست مذاکرات دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در هانوی خوانده بود.
در مقاله این روزنامه آمده بود مردم کره شمالی که صادقانه آرزو می کردند نشست دوم رهبران آمریکا و کره شمالی در هانوی موفقیت آمیز و همراه با نتایج خوبی باشد، اعلام می کنند که مسئولیت اینکه مذاکرات به طور ناگهانی و بدون دست یافتن به هیچ موفقیتی پایان یافته بر عهده آمریکا است و نمی توانند که تاسف و ناراحتی خود را از این موضوع پنهان کنند.
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا و کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی شامگاه چهارشنبه، 27 فوریه برای دومین بار در هانوی، پایتخت ویتنام با هم دیدار کردند که این نشست بدون رسیدن به هیچ گونه توافقی پایان یافت.
ترامپ در آن زمان در یک کنفرانس خبری اعلام کرده بود اختلاف نظر ها با کره شمالی فقط در زمینه لغو تحریم ها نبوده و پیونگ یانگ همچنین در "یک عرصه دیگر"عقب نشینی نکرده است. وی همچنین خاطرنشان کرد دیدار جدید سران دو کشور به این زودیها صورت نخواهد کرفت.

 

مرتبط:

رهبر کره شمالی عکاس خود را اخراج کرد + عکس
تمایل رهبر کره شمالی برای سفر به روسیه
پیشنهاد گنداندن جنازه های رهبران کره شمالی
آمریکا در مذاکرات با کره شمالی آماده است تا چین را هم دعوت کند
کشف یک سازمان مخفی در کره شمالی
وضعیت شهروندان کره شمالی
تمرین جنگ با کره شمالی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک