17:46 08 دسامبر 2019
انتقال سفارت رومانی به اورشلیم

انتقال سفارت رومانی به اورشلیم

© AFP 2019 / THOMAS COEX
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 07

رومانی سفارت خود در اسرائیل را از تل آویو به اورشلیم منتقل می‌کند.

به گزارش اسپوتنیک، ویوریکا دانسیلا، نخست وزیر رومانی روز یکشنبه اظهار داشت که سفارت این کشور در اسرائیل از تل آویو به اورشلیم منتقل خواهد شد.


دانسیلا گفت: من خوشحالم که امروز در حضور اِی‌پَک (کمیته روابط عمومی آمریکا و اسرائیل) اعلام کنم که پس از اتمام تجزیه و تحلیل توسط تمام نقش‌آفرینان قانون اساسی درگیر در روند تصمیم گیری کشورهای من و در کمال رضایت، من به عنوان نخست وزیر رومانی و دولتی که هدایت آنرا من برعهده دارم، سفارت رومانی را به اورشلیم، پایتخت اسرائیل منتقل خواهیم کرد.
وی همچنین خاطر نشان کرد که حرکت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در باز کردن سفارتخانه در اورشلیم "مردم رومانی" را تحت تاثیر قرار داده است. دانسیلا در ادامه با اشاره که اسرائیل و ایالات متحده "شرکای استراتژیک ویژه رومانی" هستند گفت که جلسه مشترک دولت‌های رومانی و اسرائیل در آینده برنامه ریزی شده است.
دولت رومانی در تاریخ 25 آوریل سال 2018 روند تحلیلی و ارزیابی انتقال سفارت این کشور را از تل آویو به اورشلیم آغاز کرد. پیشتر، کلاوس یوهانیس، رئیس جمهور رومانی، اظهار داشته بود که از انتقال احتمالی سفارتخانه این کشور مطلع نبوده و این کار دولت را نقض قوانین بین المللی می‌داند.

مرتبط:

خیابان های مردانه و زنانه در اورشلیم ایجاد شده است
بازداشت 24 فلسطینی در درگیری های اورشلیم
نظر روسیه درباره بازگشایی سفارت آمریکا در اورشلیم
گشایش سفارت آمریکا در اورشلیم، خطری برای کل جهان
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک