11:29 14 اکتبر 2019
اعتراض پاکستان به هند

اعتراض پاکستان به هند

© AP Photo / Anjum Naveed
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 13

دولت پاکستان در اعتراض به اقدام دادگاه هند مبنی بر تبرئه چهار متهم اصلی حمله به مسافران پاکستانی قطار بین دو کشور در سال 2007، سفیر دهلی نو را در اسلام آباد احضار کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، وزارت امور خارجه پاکستان با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که قائم مقام معاون این وزارتخانه با احضار 'آجی بساریا' سفیر هند،مراتب نگرانی جدی اسلام آباد را نسبت به تبرئه متهمان اصلی پرونده حمله تروریستی به قطار مشترک مسافربری 'سمجهوتا' در خاک هند که در جریان آن 44 مسافر پاکستانی کشته شدند، به دیپلمات ارشد هندی ابلاغ کرد.
در این بیانیه آمده است: دولت پاکستان از هند انتظار دارد تا اقدام های لازم را برای شناسایی و مجازات افرادی که در حمله تروریستی به مسافران پاکستانی قطار سمجهوتا دست داشتند، انجام دهد.
وزارت امور خارجه پاکستان یادآورشد که آزادی متهمان پرونده حمله به قطار سمجهوتا پس از 11 سال از وقوع این حادثه تلخ، اعتبار نظام قضایی هند را زیر سوال می برد.
روابط دهلی نو و اسلام آباد بطور سنتی تیره است. دو کشور دچار اختلافات سیاسی، تاریخی و ارضی هستند و از جمله در رابطه با موقعیت حقوقی کشمیر اختلاف دارند که پس از کسب استقلال هند در سال 1947 و به دنبال ظاهر شدن دو کشور مستقل هند و پاکستان به دو بخش تقسیم شده است.

مرتبط:

اخطار شدید هند به پاکستان
تلاش زیردریایی هند برای عبور از مرز آبی پاکستان
تمدید ممنوعیت پرواز در حریم هوایی پاکستان
برای حل بحران هند و پاکستان نیازی به واسطه نیست
انگشت اتهام هند و پاکستان یه سوی یکدیگر
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک