19:42 20 سپتامبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 27

یک مدافع ژاپنی حقوق بشر پیشنهاد کرد از جنازه های مومیایی شده کیم ایل سونگ و کیم جونگ ایل، رهبران فقید کره شمالی به عنوان اهرمی برای وارد کردن فشار بر مقامات فعلی این کشور استفاده شود.

به گزارش اسپوتنیک، این پیشنهاد در نامه کن کاتو، مدافع ژاپنی حقوق بشر برای مسئولان سازمان ملل متحد مطرح شده است.
به عقیده این مدافع ژاپنی حقوق بشر، سازمان ملل باید از ارسال مواد شیمیایی مورد استفاده برای نگهداری جنازه های رهبران سابق کره شمالی در کاخ خورشید در پیونگ یانگ جلوگیری کند چون این مواد در واقع وسایل تجملی بوده و باعث بهبود زندگی آدمهای معمولی در کره شمالی نمی شوند.
کن کاتو می گوید:" من می خواهم کره شمالی را وادار کنم که شکم مردم خود را سیر کرده و از مصرف سالانه دهها هزار دلار برای نگه داشتن مردگان در آرامگاه ها و ساخت سلاح هسته ای یا موشک دست بردارد.
روز 6 مارش خبرگزاری رویترز گزارش داد کارشناسان روسی باصطلاح "لابراتوار لنین" در مسکو در نگهداری جنازه های رهبران کره شمالی کمک می کنند.
رقم دقیق مخارج کره شمالی برای نگهداری جنازه های رهبرانش معلوم نیست اما با توجه به مخارج نگهداری از جنازه لنین، اولین رهبر شوروی شاید حدود 400 هزار دلار در سال باشد. 
در گزارش سازمان ملل در ماه مارس گفته می شود حدود 11 میلیون نفر از مردم کره شمالی (حدود 43% جمعیت این کشور) به کمک های بشردوستانه نیاز دارند.

 

 

مرتبط:

اتفاق بی سابقه در کره شمالی
از جوانان کره شمالی چه می دانیم؟+ تصاویر
کاهش جیره غذایی در کره شمالی
گزارش سازمان ملل درباره وضعیت اسفبار حقوق بشر در کره شمالی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک