17:16 18 اکتبر 2019
پرواز وزیر دفاع روسیه بر فراز سوریه + ویدئو

پرواز وزیر دفاع روسیه بر فراز سوریه + ویدئو

© Photo / The Ministry of Defence of the Russian Federation
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 175

وزارت دفاع روسیه ویدئوی پرواز ارتشبد سرگئی شویگو، وزیر دفاع کشور بر فراز خاک سوریه را منتشر کرد.

 

به گزارش اسپوتنیک، در گزارش منتشره در فیسبوک گفته می شود:" هنگام پرواز ارتشبد سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه بر فراز خاک سوریه ، جنگنده سوخو35 اس از پایگاه هوایی خمیمیم هواپیمای وی را همراهی می کرد.
شویگو در دمشق با بشار اسد، رئیس جمهور سوریه دیدار کرده و پیام ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه را به وی تقدیم کرد.
سفر وزیر دفاع روسیه به سوریه بر اساس دستور رئیس جمهور روسیه صورت گرفت.لازم به ذکر است که در جریان مذاکرات دو طرفین، مسائلی چون مبارزه با تروریسم بین المللی در سوریه، جنبه های مختلف تامین امنیت در منطقه خاورمیانه و حل و فصل بحران جنگ مورد بحث قرار گرفت.علاوه بر این، موضوعاتی چون افزایش امکانات برای بازگشت داوطلبانه پناهندگان و افراد آواره به محل اقامت خود در سوریه، و نیز کمک های بشردوستانه به مردم سوریه، در دست بررسی قرار گرفت. وزیر دفاع خاطر نشان کرد که با کمک روسیه در سوریه، آنها توانستند خودخواهی گروه های تروریستی را متوقف سازند و همچنین گسترش تروریسم در این کشور را متوقف کنند. شایکو تاکید کرد که انها با هم  دولت سوریه را نجات دادند.
بشار اسد رئیس جمهور سوریه، به نوبه خود تاکید کرد که کار مشترک سوریه وروسیه وهماهنگی در سطح عالی در تمام حوزه ها ودر راس آن ها حوزه نظامی وسیاسی از عوامل قاطع مقاومت وایستادگی سوریه در رویاروی با تروریسم بوده است ودر تحقق دستآوردها علیه گروه تروریستی "داعش" و"جبهه النصره" ودیگر گروه های تروریسم کمک کرده است.

 

مرتبط:

شایگو: کشورهای غربی موانع جدیدی برای بحران سوریه ایجاد می کنند
قدرت ارتش سوریه برای بیرون راندن نیروهای آمریکایی کافیست
پنتاگون ادامه حضور هزار نیروی آمریکایی در سوریه را رد کرد
سوریه خواستار غرامت از غرب شد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک