06:28 01 آوریل 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 29

آمریکا به وارد کردن فشار بر ایران ادامه خواهد داد.

 

به گزارش اسپوتنیک، برایان هوک، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران در سخنرانی خود در کنفرانس انرژی CERAWeek در شهر هیوستون ایالت تگزاس ضمن بیان این مطلب گفت:" ما به بالا بردن تاوان رفتار فعلی رژیم ایران ادامه خواهیم داد".
در ژوئیه سال 2015 میلادی، پنج عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد (متشکل از بریتانیا، چین، فرانسه، روسیه و ایالات متحده آمریکا) به علاوه آلمان به توافقی تاریخی با ایران برای جلوگیری از ساخت سلاح هسته ای دست یافتند. در ازای توقف برنامه هسته ای ایران قرار شد بسیاری از تحریمهای وضع شده علیه این کشور برداشته شود.
روابط امریکا و ایران پس از به قدرت رسیدن دونالد ترامپ تیره تر شد. هشتم ماه مه سال گذشته ، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که از توافق هسته ای برجام خارج می شود و نه فقط تحریم های قبلی را باز می گرداند بلکه تحریم های جدیدی را علیه تهران اعمال خواهد کرد.
موج دوم تحریم های آمریکا که صادرات نفت را نیز شامل می شود از پنجم نوامبر اجرایی شد. برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران هشدار داد، کسانی که بخواهند مکانیزم محدودیت های علیه ایران را دور بزنند ، بلافاصله تحریم خواهند شد. واشنگتن قصد دارد اقداماتی را علیه کشورهایی که با ایران همکاری می کنند صورت دهد و کشورهایی را که به خرید نفت از ایران ادامه می‌دهند مجازات کند. گفتنی است ششم اوت 2018 اولین موج تحریم های آمریکا علیه ایران که پس از توافقنامه هسته ای برجام در سال 2015 متوقف شده بود، دوباره به اجرا گذاشته شد. تحریم های آمریکا شامل محدودیت مرتبط با تجارت ایران در زمینه طلا و فلزات گرانبها و تحریم های هواپیمایی و خودرویی هستند.

 

 

 

مرتبط:

آمریکا در جنگ با ایران هیچ موفقیتی نخواهد داشت
شکایت آمریکا از ایران به دبیرکل سازمان ملل
نتانیاهو: ایران تحریم های آمریکا را با قاچاق نفت دور می زند
کد پینک: اسرائیل مانع بزرگ رابطه ایران و آمریکا
قصد آمریکا برای قطع ارتباط اقتصاد ایران با اقتصاد دنیا+عکس
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک