04:18 06 ژوئیه 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 28

فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) در حال بررسی امکان برگزاری بخشی از مسابقات جام جهانی فوتبال سال 2022 قطر درعمان و کویت است.

به گزارش اسپوتنیک، یک منبع مطلع در مصاحبه با خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت اگر تعداد تیم های شرکت کننده در جام جهانی فوتبال از 32 به 48 افزایش یابد، لازم خواهد بود، علاوه بر قطر، عمان و کویت نیز در برگزاری این مسابقات به کار گرفته شوند.
اگرچه قطر حق برگزاری مسابقات جام جهانی فوتبال سال 2022 را به دست آورده، دارای امکانات ورزشی و زیرساختی لازم برای برگزاری این مسابقات با شرکت 48 تیم نخواهد بود و ضمناً جلب کشورهایی همچون عربستان و امارات برای برگزاری برخی از مسابقات مشکل بوده و عملاً ممکن نیست چون آنها قطر را از لحاظ اقتصادی، حمل و نقل و گردشگری مورد تحریم قرار داده اند.
منبع مطلع خبرگزاری آسوشیتدپرس که به ذلیل محرمانه بودن مذاکرات مربوطه خواستار عدم معرفی خود بود، اعلام کرد جانی اینفانتینو، رئیس فیفا چندی پیش از کویت و عمان بازدید به عمل اورده است.
گفتنی است که فیفا تعداد تیم های شرکت کننده در مسابقات جام جهانی فوتبال 2026 را که توسط آمریکا، کانادا و مکزیک بطور مشترک برگزار می شود، به 48 تیم افزایش داده است.

مرتبط:

تلاش فیفا برای حضور بانوان ایرانی در ورزشگاه ها
فیفا: جام جهانی روسیه بهترین دوره این رقابتها
مراسم اعطای جوایز فیفا
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک