11:10 26 فوریه 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 12

رئیس جمهور آمریکا در واکنش به اقدام کره‌شمالی برای بازسازی سایت آزمایش موشکی خود گفت که این اقدام مانع بهبود روابط خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه گفت که تصمیم کره شمالی برای بازسازی سایت آزمایش‌ های موشکی خود ، مانع بهبود روابط این کشور با ایالات متحده خواهد شد.
ترامپ که در جمع خبرنگاران سخن می‌گفت، افزود: اگر گزارش‌های منتشر شده در خصوص تصمیم کره شمالی برای بازسازی سایت آزمایش های موشکی درست باشد ،برای او خبری «بسیار ناامید کننده» خواهد بود.
با وجود این اظهارات، وی تاکید کرد که همچنان افق مناسبی برای حل بحران کره می‌بیند موضوع را بررسی خواهیم کرد. این مسئله سرانجام حل خواهد شد.
بتازگی خبرگزاری یونهاپ به نقل از مقامات اطلاعاتی کره جنوبی گزارش داده بود نشانه‌هایی حاکی از فعالیت مجدد در سایت‌های پرتاب موشک هسته ای کره شمالی موجود هستند.
این خبرگزاری در گزارش خود به فعالیت کارگرانی اشاره کرد که در حال تعویض یک سقف و نصب یک «در» جدید در سایت پرتاب موشک هسته‌ای «تانگ چانگ- ری» بودند. این همان سایتی است که مقامات کره شمالی سال گذشته پس از دیدار «دونالد ترامپ» و «کیم جونگ اون» در سنگاپور وعده تخریب آن را داده بودند.
هنوز مشخص نیست که آیا کشف این فعالیت جدید پیش از دومین دیدار ترامپ و کیم در هفته گذشته صورت گرفت یا پس از آن.
این در حالی است که در نوامبر سال گذشته مقامات دولت کره شمالی متذکر شدند که در صورت عدم لغو تحریم‌های آمریکا علیه اقتصاد این کشور، روند تخریب سایت تانگ چانگ- ری و سایر سایت‌های مشابه متوقف خواهد شد.
خبرگزاری رویترز نیز در گزارشی اعلام کرد که تلاش‌های اولیه برای تخریب این سایت پرتاب موشک هسته‌ای اواخر سال گذشته به طور محدود آغاز ولی ظرف یک ماه متوقف شد.
این در حالی است که «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه در یک نشست خبری گفت که دولت ترامپ امیدوار است که ظرف ماه‌های آینده نماینده‌ای به کره شمالی اعزام نماید.
گفتنی است دومین دیدار رهبران آمریکا و کره شمالی هانوی روز پنجشنبه بدون حصول توافق بین دو کشور پایان یافت.

 

 

 

مرتبط:

انهدام تأسیسات مخفی کره شمالی، دلیل شکست مذاکرات هانوی
تاثیر خروج آمریکا از برجام روی مذاکرات با کره شمالی
آمادگی رهبر کره شمالی برای دیدار دوباره با ترامپ
اتهام جالب جدید آمریکا علیه کره شمالی
آمادگی کره شمالی جهت از بین بردن تأسیسات یونگ بیون
پایان بی حاصل دیدار رهبران آمریکا و کره شمالی
تمجید دونالد ترامپ از رهبر کره شمالی
وعده ترامپ به رهبر کره شمالی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک