12:16 06 ژوئیه 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
2115

وبسایت "بیزینس اینسایدر می نویسد آمریکا نگران آن است که ترکیه امکانات جنگنده های چند منظوره نسل پنجم اف 35 را برای نظامیان روسی افشا کند.

به گزارش اسپوتنیک ، خاطرنشان می شود که اکنون ارتش ترکیه دو فروند اف 35 را در اختیار دارد و بزودی سامانه های روسی پدافند هوایی اس 400 "تریومف " را نیز تحویل خواهد گرفت.
کورتیس اسکاپاروتی، فرمانده نیروهای امریکا در اروپا از بهره برداری همزمان از اس 400 و اف 35 در ترکیه بر حذر داشته است.
کورتیس اسکاپاروتی گفته بود برخی از مقامات آمریکا توصیه کردند اگر قرار است ترکیه دفاع ضد موشکی اس-400 روسیه را خریداری و در کشورش مستقر کند، جنگنده اف 35 فروخته نشود.
پیشتر تد والترز، فرمانده نیروی هوایی آمریکا در اروپا نیز اعلام کرده بود امکانات اس 400 به صاحبان آنها امکان می دهد جنگنده های اف 35 را مورد ارزیابی و مطالعه قرار بدهند.
همچنین فرماندهی ناتو می خواهد بداند جنگنده های اف 35 تا چه حد به اس 400 نزدیک خواهند شد چون پیش بینی می شود طرف روسی علاوه بر تحویل سامانه های اس 400 ، بهره برداری از آنها را نیز به نظامیان ترک آموزش داده و به این ترتیب از امکان مطالعه اف 35 برخوردار شود.
سامانه دفاع موشکی متحرک زمین به هوا اس 400 "تریومف" برای نابودی انواع اهداف هوایی دشمن همچون هواپیماهای پارازیت انداز، هواپیماهای رادار محور و کنترل هوایی، هواپیماهای شناسایی و جاسوسی، هواپیماهای استراتژیکی و جنگنده های شکاری، موشک های بالستیک تاکتیکی و تاکتیکی-عملیاتی، موشک های بالستیک میان برد، اهداف هوایی مافوق صوت و دیگر اهداف هوایی پیشرفته ساخته شده است.
قرار است ترکیه 4 گردان اس 400 به مبلغ 2.5 میلیارد دلار از آمریکا خریداری کند.

مرتبط:

اردوغان: ترکیه از خرید اس 400 خودداری نمی کند
آمریکا دوباره ترکیه را از خرید اس 400 بر حذر داشت
ترکیه: در صورت خرید سیستم موشکی پاتریوت آمریکا، اس 400 روسیه را نیز می خریم
اعلام چگونگی پرداخت بهای اس 400 از سوی ترکیه
برچسب:
تکنولوژی نظامی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک