جهان
دریافت لینک کوتاه
0 31

وزیر امور خارجه مصر از عدم پیوستن سه کشور عربی به سند نهایی اجلاس اتحادیه عرب و اتحادیه اروپا خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از کانال تلویزیونی العربیه، سامح شکری، وزیر امور خارجه مصر اظهار داشت که سه کشور عربی به سند نهایی اجلاس اتحادیه عرب و اتحادیه اروپا ، که در شهر شرم الشیخ مصر برگزار شد، به دلیل عدم وجود بند در خصوص نحوه حفاظت از دخالت ایران در امور داخلی کشورهای منطقه، نپیوستند.


وی تأیید کرد که "رهبران کشورهای اروپایی تمایل دارند تا مداخله ایران در امور خاورمیانه را متوقف کنند، به رغم این که آنها (کشورهای عضو اتحادیه اروپا) به توافق هسته ای با تهران پایبند هستند". به گفته شکري، عربستان سعودي، امارات متحده عربي و بحرين بیانیه پایانی را قبول نکردند؛ چرا که به عقیده آنها حاوی تضمین برای جلوگیری از تداخل (ایران) در کارهای اعراب نیست.
وزیر امور خارجه مصر علت عدم وجود این بند در سند نهایی اجلاس سران در شرم الشیخ را محدود بودن زمان و یا به گفته وی "ممکن است که برای کشورهای اروپایی رسیدن به نظر یکسان در خصوص این مسئله سخت بوده باشد."
اولین اجلاس سران اتحادیه عرب و اتحادیه اروپا در روزهای 24 و 25 فوریه در شهر شرم الشیخ مصر برگزار شد. در این اجلاس در مورد مسائل مربوط به مبارزه با تروریسم، مهاجرت غیرقانونی به اروپا از کشورهای آفریقا و خاورمیانه، بحران های منطقه ای و مسائل فلسطین بحث شد.

مرتبط:

اتحادیه عرب: اروپا از توقف دخالت ایران در کشورهای عربی حمایت می کند
حمایت ها و دل نگرانی های اتحادیه اروپا از همکاری با ایران
پایان چهارمین اجلاس اقتصادی اتحادیه عرب
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک