18:35 05 آوریل 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
1334

آیت الله خامنه ای، رهبر ایران در دیداری با بشار اسد، رئیس جمهور سوریه، رمز پیروزی سوریه و شکست آمریکا را بیان کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، آیت الله خامنه ای، رهبر ایران در دیداری با بشار اسد، رئیس جمهور سوریه، رمز پیروزی سوریه و به شکست کشاندن آمریکا و مزدوران منطقه‌ای آن را استقامت رئیس‌جمهور و مردم سوریه و پافشاری آنان بر مقاومت خواند.

آیت الله خامنه ای همچنین با تأکید بر لزوم مراقبت در مقابل توطئه‌های آینده خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران، کمک به دولت و ملت سوریه را کمک به حرکت و جریان مقاومت می‌داند و از صمیم قلب به آن افتخار می‌کند.

وی پیروزی جریان مقاومت در سوریه را موجب عصبانیت آمریکایی‌ها و تلاش آنان برای طراحی توطئه‌های جدید دانست و با اشاره به نمونه‌ای در این زمینه اعلام کرد: مسئله منطقه حائل که آمریکایی‌ها در سوریه به دنبال ایجاد آن هستند، از جمله‌ی این توطئه‌های خطرناک است که باید با قاطعیت آن را رد کرد و در مقابل آن ایستاد. همچنین به یک خطای محاسباتی دشمنان در قضیه سوریه نیز اشاره و خاطرنشان کرد: اشتباه دشمنان این بود که سوریه را با برخی کشورهای عربی اشتباه گرفتند، در حالی‌که در آن کشورها حرکت مردم در جهت مقاومت و در واقع، قیام علیه آمریکا و دست‌نشاندگان آن بود.

وی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران همچون گذشته در کنار ملت سوریه خواهد بود، زیرا این کار را کمک به جریان و حرکت مقاومت می‌داند و با اعتقادی از صمیم قلب، به حمایت از مقاومت افتخار می‌کند.

در این دیدار، بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه با تجلیل از حمایت‌های بی‌دریغ جمهوری اسلامی ایران از کشورش، گفت: جنگ سوریه مشابه جنگ تحمیلی هشت ساله علیه ایران بود. جمهوری اسلامی در این حادثه فداکارانه در کنار ما بود و لازم است موفقیت کنونی را به جنابعالی و همه ایرانیان تبریک بگویم و از آنان قدردانی کنم.

مرتبط:

آمریکا مخالف باز پس گیری کنترل شمال شرق سوریه توسط بشار اسد است
حمایت روسیه، بشار اسد را در قدرت نگه می دارد
عمل جراحی موفقیت آمیز همسر بشار اسد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک