03:36 28 فوریه 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 123

دریافت غرامت از دارایی‌های بلوکه شده ایران در آمریکا باعث ایجاد نزاع بین گروه‌های مختلف در این کشور شده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از واشنگتن‌پست، دارایی‌های بلوکه شده ایران در ایالات متحده که به عنوان منبعی جهت پرداخت غرامت به خانواده‌های قربانیان حملات تروریستی استفاده می‌شود باعث ایجاد نزاع بین دیپلمات‌های آمریکایی بازداشت‌شده در سفارت ایالات متحده در تهران و خانواده‌های قربانیان ۱۱ سپتامبر شده است.


در آمریکا صندوقی موسوم به صندوق قربانیان تروریسم دولتی وجود دارد که گروه‌های مختلفی که مدعی‌اند خودشان یا بستگان نزدیکشان قربانی تروریسم هستند، می‌توانند با رأی دادگاه از آن غرامت دریافت کنند. منابع موجود در این صندوق محدود است و در نتیجه هرچه تعداد افراد خواهان دریافت غرامت افزایش یابد، زمان پرداخت غرامت نیز طولانی‌تر می‌شود.
در گزارش این روزنامه آمده است که مناقشه گروگان‌های سابق اکنون با یک کشور خارجی یا حتی حکومت خودشان هم نیست، بلکه با گروه دیگری از مدعیان، یعنی اعضای خانواده‌های قربانیان یازده سپتامبر است که اخیرا حق دسترسی به صندوق را دریافت کرده‌اند.
این در حالی است که کنث فینبرگ، مجری پرداخت‌های صندوق قربانیان تروریسم، در این خصوص گفته است: «من هیچ‌جا نخوانده‌ام که ایران عامل یازده سپتامبر بوده است.»
حملات ۱۱ سپتامبر عبارت است از سلسله‌ای از حملات انتحاری که در ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱، هواپیماربایان، دو هواپیما را در فاصله‌های زمانی گوناگون تعمداً به برج‌های دوقلوی مرکز تجارت جهانی در شهر نیویورک زدند. در نتیجه این دو برخورد، همه مسافران به همراه عده بسیاری که در ساختمان‌ها حضور داشتند، کشته شدند.

مرتبط:

آیا تروریست ها 11 سپتامبر دوباره ای را برای امریکا تدارک می بینند؟
عمل تروریستی 11 سپتامبر+ویدئو
انتشار نامه سازماندهنده عملیات تروریستی 11 سپتامبر به اوباما
نخستین شکایت شهروندان آمریکایی از عربستان سعودی در رابطه حادثه 11 سپتامبر
کنگره آمریکا عليه وتوى اوباما درباره مصوبه شکایت قربانیان 11 سپتامبر از عربستان رای داد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک