19:05 27 سپتامبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 60

کارکنان مایکروسافت خواستار لغو قرارداد این شرکت با پنتاگون برای عرضه عینک واقعیت افزوده شدند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از NBC، یک گروه از کارکنان مایکروسافت از مدیریت این شرکت خواستند که از قرارداد 480 میلیون دلاری با ارتش ایالات متحده برای عرضه عینک واقعیت افزوده HoloLens امتناع کند.


مایکروسافت در ماه نوامبر گذشته این قرارداد را برنده شد. همان طور که پیش از این گزارش شده است، به طور کلی بر اساس این قرارداد، نیروهای مسلح می توانند تا یکصدهزار عینک HoloLens را که قبلا برای نیروهای مسلح ایالات متحده و اسرائیل برای اهداف آموزشی مورد استفاده قرار می گرفت و ارتش آمریکا قصد دارد که از آنها در حین عملیات واقعی استفاده کند، بدست آورند.
در نامه‌ای که توسط 50 کارمند مایکروسافت امضا شده است، آمده است که "ما نگران هستیم که مایکروسافت در حال تلاش برای ارائه تکنولوژی سلاح به ارتش ایالات متحده است و به دولت ایالات متحده کمک می کند تا با استفاده از ابزارهایی که ما اختراع کرده‌ایم، مرگ و میر را افزایش دهد. ما در مورد توسعه ی جنگ افزارها موافق نیستیم و تقاضا می کنیم که به نظر ما درباره نحوه استفاده از کار ما توجه کنید. "
نویسندگان این نامه همچنین از مدیریت شرکت خواستار انتشار سندی که به وضوح استفاده مجاز از محصولات مایکروسافت را مشخص می کند، شدند. علاوه بر این، آنها خواستار ایجاد کمیسیون مستقل شدند که مسائل اخلاقی مرتبط با استفاده از محصولات این شرکت را در نظر بگیرد.

مرتبط:

در پنتاگون کسانی نشسته اند که درسشان را خوب خوانده اند
ارزیابی پنتاگون از قدرت موشکی ایران
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک