23:57 04 ژوئیه 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 111

کره شمالی دارای پایگاهی است که موشک های بالستیکی میانبرد در آنجا مستقر هستند.

به گزارش اسپوتنیک با استناد به گزارش مرکز مطالعات راهبردی و بین المللی آمریکا این پایگاه در فاصله 250 کیلومتری منطقه غیر نظامی بین دو کره قرار دارد. به ادعای آمریکاییان کره شمالی در مجموع دارای 20 پایگاه مخفی موشک های بالستیکی است. این گزارش در شرایط تدارکات برای برگزاری دومین دیدار دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و کیم جونگ اون رهبر کره شمالی منتشر شده است.


15 فوریه ترامپ اعلام کرد که امیدوارموفقیت دومین دیدار خود با رهبر کره شمالی است اما برای امضای موافقتامه درباره غیر نظامی کردن شبه جزیره کره عجله ندارد.
پیشتر در روز 6 فوریه اعلام شد دیدار دونالد ترامپ و کیم جونگ اون روزهای 27 و 28 فوریه در شهر هانوی ، پایتخت ویتنام برگزار خواهد شد.
دونالد ترامپ و کیم جونگ اون ۱۲ ژوئن سال گذشته برای اولین بار در سنگاپور دیدار نمودند. در آن زمان رهبران آمریکا و کره شمالی پس از ملاقات کوتاه مقابل خبرنگاران، پشت درهای بسته و تنها با حضور مترجمان گفتگو کردند. کیم جونگ اون در این دیدار اعلام کرد که قصد دارد شبه جزیره کره را بطورکامل غیر هسته ای کند و به دنبال آن دمونتاژ سایت پرتاب موشک های قاره پیما و بالستیکی "سوهایی" آغاز شده و میدان آزمایشات هسته ای "پونگری" تعطیل گردید. در پاسخ آمریکا متعهد شد به پیونگ یانگ تضمینات امنیتی واگذار کند.

مرتبط:

خود ترامپ محل دیدارش با رهبر کره شمالی را اعلام کرد
آیا پیشنهاد محرمانه روسیه به کره شمالی صحت دارد؟
درخواست کمک آمریکا از روسیه در مذاکرات با کره شمالی
مذاکرات مخفیانه آمریکا و کره شمالی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک