جهان
دریافت لینک کوتاه
1103

رئیس کمیته امور بین الملل شورای فدراسیون روسیه معتقد است تهدید به حمله جان ریچاردسون را جدی باید گرفت.

به گزارش اسپوتنیک، کنستانتین کاساچوف، رئیس کمیته امور بین الملل شورای فدراسیون (سنای) روسیه گفت: اظهارات ژنرال آمریکایی مبنی بر تهدید حمله به روسیه، را بایستی جدی گرفت.


به گزارش Business Insider، جان ریچاردسون، فرمانده نیروی دریایی ایالات متحده امریکا در سخنرانی خود در شورای آتلانتیک از آمریکا خواست که به روسیه و چین حمله کند، و همچنین روسیه را به مسدود کردن دریای ازوف و افزایش حضور نیروی دریایی در شرق مدیترانه متهم کرد.
کاساچوف در فیس بوک خود نوشت: سخنان جان ریچاردسون، فرمانده نیروی دریایی آمریکا که خواستار حمله و موضع سخت‌تری نسبت به مسکو و پکن و به طور کلی زدن ضربه اول هست را به عنوان یک عبارت احمقانه در نظر نمی گیرم، چرا که اولا، او یک مقام بلند مرتبه از قدرتمندترین ارتش جهان است، و دوما اینکه، تاکنون سخنان وی را کسی رد نکرده است.
به عقیده این سناتور روس، مصونیت و آزادی سیاست خارجی آمریکا باعث می شود که مقامات نظامی این کشور چنین اظهاراتی را بیان کنند.
وی همچنین خاطر نشان کرد که اکنون در جهان به طور جدی بر روی این موضوع بحث می کنند، که آیا بطور مثال ایالات متحده از نیروی نظامی علیه مقامات مشروع ونزوئلا استفاده خواهد کرد یا نه در جلسه شورای امنیت سازمان ملل متحد برای یک تجاوز احتمالی دست به دست هم خواهند داد.

مرتبط:

ادعای آمریکا در افزایش فعالیت ایران در آمریکای جنوبی
توصیه مشاور امنیت ملی آمریکا به روسیه
اعتراف ژنرال سابق آمریکا به شکست از طالبان در افغانستان
پاسخ آمریکا به پیشنهاد روسیه درباره نابودسازی تسلیحات ممنوعه
احتمال محرومیت هند از معافیت تجاری خود با آمریکا
آمریکا, ترکیه را به تحریم سیستم دفاع موشکی آمریکایی تهدید کرد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک