13:35 06 ژوئیه 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
180

نامزد احتمالی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به سخنان ترامپ در خصوص دلایل خروج از برجام واکنش داد.

به گزارش اسپوتنیک، تولسی گابارد، یکی از نماینده‌های حزب دموکرات و نامزد احتمالی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۰ به سخنان دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در خصوص دلایل خروج این کشور از توافق هسته‌ای با ایران واکنش نشان داد.
گابارد در حساب توئیتر شخصی خود نوشت: اقدامات ترامپ مبنی بر خروج از توافق هسته‌ای احتمال آن را بالاتر می‌برد که آن‌ها (ایرانی‌ها) برنامه سلاح‌های هسته‌شان را از سر بگیرند و کره شمالی نیز برنامه‌های هسته‌ایش را متوقف نکند. این باعث می‌شود که از ایمنی مردم، کشور و جهان‌مان کاسته شود.

این توئیت نماینده‌ حزب دموکرات در کنگره در واکنش به سخنان ترامپ در سخنرانی سالانه وی در کنگره که اظهار کرده بود برای اطمینان حاصل کردن از آنکه این حکومت دیکتاتوری هیچ‌گاه به سلاح هسته‌ای دست پیدا نمی‌کند، آمریکا را از توافق هسته‌ای فاجعه‌بار ایران خارج کردم و در پاییز گذشته، سخت‌ترین تحریم‌هایی را که تاکنون بر کشوری اعمال شده‌اند بر این کشور اعمال کردم.

در تاریخ 8 می، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خبر خروج واشنگتن از توافقنامه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را اعلام نمود. این توافقنامه موجب محدودیت در فعالیت های هسته ای ایران و جلوگیری از اقدامات یکجانبه آمریکا و شورای امنیت سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا در تحریم های یک طرفه می باشد.

مرتبط:

اینستکس خلاف برجام است
اشتیاق آمریکا به تحریم ایران بسیار بیشتر از تلاش اروپا برای حفظ برجام است
ساز و کار مالی اتحادیه اروپا با ایران عنصر مهم برای حفظ برجام
سران سیا اعتراف کردند که ایران به لحاظ فنی برجام را اجرا می کند
آغاز مرحله سرنوشت ساز در مبارزه برای حفظ برجام
تشریح کاخ سفید از دستاوردهای ترامپ و برجام
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک