02:34 07 ژوئن 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 111

یک زن قصد دارد نام خود را بعنوان اولین امام مونث مسجد در فرانسه به ثبت برساند.

 

به گزارش اسپوتنیک به نقل از شفقنا، «کاهینا بهلول» در نوامبر سال ۲۰۱۸ درخواست خود برای تشکیل یک مسجد برای نماز خواندن و عبادت همزمان زنان و مردان ارائه داده و امیدوار است با پیدا کردن حمایت مادی و معنوی، تاریخ‌ساز شود. مسجدی که خانم بهلول قصد ساخت آن را دارد به نام مسجد فاطمه خوانده می‌شود. بهلول درحالی قصد دارد امامت جماعت این مسجد را برعهده بگیرد که برخلاف دیگر مسلمانان، عقیده‌ای به حفظ حجاب ندارد.
بهلول می‌گوید قصد دارد مسجد فاطمه را بسازد و خود امامت جماعت آن را برعهد گیرد تا با مساجد سلفی در فرانسه مقابله کند. او در یکی از کالج‌های معتبر فرانسه درس اسلام خوانده و معتقد است مشکل اصلی مسلمانان این است که همه چیز را از دید یک مرد می‌بینند. بهلول می‌گوید زنان مسلمان باید شنیده شوند و جایگاه واقعی خود را در مساجد و نمازخانه‌ها بیابند.

 

 

فرانس ۲۴ می‌نویسد: پیش از خانم بهلول، یک زن مسلمان بعنوان امام جماعت یک مسجد در دانمارک معرفی شده است. همینطور در جامعه مسلمانان هویی در چین نیز زنان می‌توانند امام جماعت شوند. زنان دیگری هم در بریتانیا و آمریکا این تجربه را داشته‌اند. به جز بهلول، دو زن دیگر درخواست برای ایجاد یک مسجد مختلط(با نمازگزاران زن و مرد) به نام مسجد سیمرغ را ارائه داده‌اند.

 

مرتبط:

مسلمان شدن یک اسلام‌ستیز
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک