14:38 19 فوریه 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 29

تهران و پاریس امیدوارند طی روزهای نزدیک به تبادل سفرا پرداخته و به این ترتیب به بحران دیپلماتیک در روابط دو کشور پایان بخشند.

 

به گزارش اسپوتنیک، عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه ایران در گفت و گو با خبرنگار روزنامه فرانسوی «لوفیگارو» از تبادل سفیران ایران و فرانسه در آینده نزدیک خبر داد.
به نوشته ایرنا، عباس عراقچی در حاشیه ششمین دور گفت وگوهای سیاسی ایران و فرانسه به لوفیگارو گفت: پس از 6ماه نبود نمایندگان دو کشور ، این تبادل در روزهای بسیار نزدیک صورت خواهد گرفت.
وی گفت که مقامات دوکشور در این خصوص به توافق رسیده اند.
ژرژ ملبرونو روزنامه نگار ارشد لو فیگارو پیشتر، از انتصاب بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه به عنوان سفیر ایران در پاریس خبر داده بود.
به نوشته وی، از سوی مقامات فرانسوی تاکنون نامی از سفیر آتی فرانسه در تهران برده نشده است.
فرانسوا سنمو نیز از سال 2016 به عنوان سفیر فرانسه در ایران فعالیت می کرد که تیر امسال به عنوان نماینده شخصی و تام الاختیار رئیس جمهوری فرانسه در امور سوریه معرفی شد.
پاریس به دلیل تیرگی روابط دو کشور سفیر جدید را به جای سنمو منصوب نکرده و به شهروندان فرانسه توصیه کرده بود به ایران سفر نکنند. علاوه بر این از تایید نامزد ایران برای سفارت این کشور در فرانسه امتناع شده بود.
به گزارش ایرنا ، عراقچی با «گوردو مونتاین» دبیر کل وزارت امور خارجه فرانسه ششمین دور گفت گوهای سیاسی دو کشور را در پاریس برگزار کردند.

 

 

 

مرتبط:

فرانسه آماده پذیرش مکانیزم پرداخت از ایران و دور زدن تحریم های آمریکا
واکنش تهران به اظهارات فرانسه درباره برنامه موشکی ایران
فرانسه از ایران خواست برنامه موشکی خود را متوقف کند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک