00:36 02 ژوئن 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 53

کارشناسانی که طی ده سال آرامگاه توتانخامون، فرعون مصر باستان را مرمت و بازسلزی کرده اند، راز لکه های مرموز در روی دیوار این آرامگاه را کشف نمودند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از نشریه دیلی میل، گفته می شود این لکه ها که هنگام پیدا شدن آرامگاه توتانخامون در اوایل قرن بیستم مشاهده شده اند در واقع آثار باکتری های مرده هستند.
مرمت و بازسازی آرامگاه توتانخامون توسط کارشناسان مرکز گتی به همراه وزارت آثار باستانی مصر صورت گرفت که در جریان آن نقش و نگارهای دیواری آن احیا و پاکسازی شد اما لکه های روی دیوار آرامگاه برای مطالعات بعدی بدست نخورده باقی ماندند. حالا معلوم شده این لکه ها که طی ده سال اندازه آنها تغییر نکرده، در واقع باکتری های مرده هستند و برای مومیایی فرعون توتانخامون ضرر ندارند.
این فرعون از سال 1332 تا سال 1323 قبل از میلاد یعنی مدت 9 سال در مصرباستان حکومت کرد. توتانخامون در ده سالگی فرعون شد و در سن 19 سالگی از دنیا رفت. آرامگاه این فرعون را در سال 1922 میلادی کشف کردند. مدت طولانی مطالب زیادی درباره "نفرین شده" بودن این آرامگاه و خطرناک بودن سرو کار داشتن با آن در مطبوعات و رسانه ها منتشر می شد اما با گذشت زمان نادرست بودن این شایعات ثابت شده و اکثریت باستان شناسانی که در کارهای حفاری برای کشف آرامگاه توتانخامون شرکت نمودند، عمرهای طولانی داشته اند.

مرتبط:

کشفیات ترسناک کا گ ب در اهرام مصر
کشف راز یکی از مومیایی های مصر باستان
راز اهرام مصر آشکار شد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک